Stolica polskiej części Tatr – co można zwiedzić w Zakopanem?

Zakopane, określane zimową stolicą Polski, to miasto z chęcią odwiedzane przez miłośników gór nie tylko podczas zimowych miesięcy, ale także w lecie. Do ogromnej popularności tego znajdującego się w województwie małopolskim miasta bez wątpienia przyczyniło się jego położenie na mapie naszego kraju. Zakopane to miasto, które otoczone jest przez najwyższe góry na terenie naszego kraju – Tatry.

Dla zdecydowanej większości zwolenników gór tłumnie przyjeżdżających do miasta jest ono jedynie punktem wypadowym na malownicze szlaki turystyczne, które wiodą przez najwyższe polskie góry. Popularność Zakopanego jako miejscowości o charakterze turystyczno-wypoczynkowym rozpoczęła się już w XIX wieku. Pomimo tego, że od wybuchnięcia wielkiej popularności miasta mija już w zasadzie dwieście lat, jego popularność nie słabnie. Dla tak chętnie odwiedzających miasto turystów niezbędna jest rozbudowana baza gastronomiczna oraz noclegowa.

Zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane poradziło sobie z tym w zasadzie idealnie. Na wypoczywających tutaj turystów czeka mnóstwo lokali , w których można świetnie zjeść. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się karczmy o charakterze regionalnym, w których można skosztować lokalnych przysmaków: kwaśnicy lub przygotowywanego na grillu oscypka. Niemniej bogata jest baza miejsc do spania.

Jeżeli intryguje Cię ten wpis, to bez ociągania kliknij tu oraz zobacz dodatkowo inny tak samo zajmujący news biuro podróży wrocław.

Noclegi w Zakopanem znaleźć można w licznie znajdujących się tutaj hotelach stojących na najwyższym poziomie, domach wczasowych, pensjonatach oraz kwaterach prywatnych. Noclegi w Zakopanem mają więc rozmaity standard oraz ceny dopasowane do każdej kieszeni.

Kiedy ktoś wybiera się pierwszy raz do Zakopanego, bez wątpienia zadaje sobie pytanie, jakiego rodzaju atrakcje może znaleźć w tym mieście. Zakopane ma do zaproponowana bardzo wiele nawet dla tych turystów, którzy nie mają w planach wspinać się na Giewont – czytaj o ofercie pokoi Gościny u Maryny . Wokół Zakopanego nie brakuje wielu wzbudzających zachwyt dolin, do których przejścia nie potrzeba idealnej kondycji. Najpopularniejsza z nich to bez wątpienia Dolina Kościeliska.

Miejscem wyjątkowo popularnym jest również Morskie Oko – największe jezioro położone w Tatrach. Z kolei w zimie zapraszają liczne ośrodki dla narciarzy. Nosal, Polana Szymoszkowa, Kasprowy Wierch – to tylko jedne z licznych miejsc, w którym można szusować na stoku.

Sprawdź dodatkowo szczegóły w tekście, na pewno uznasz, że faktycznie warto było się z nimi zapoznać. Nie czekaj więc i wejdź tutaj!

Na zmęczonych turystów czeka również Aqupark z basenami o charakterze termalnym, kręgielnią i fitness clubem. Jeśli nawet nie posiedliśmy umiejętności jazdy na nartach, nie kochamy trwających kilka godzin pieszych wędrówek w Zakopanem bez najmniejszych wątpliwości nie będziemy się nudzić.