Nowy towar pieniężny na rynku – czym jest lokata bezkarna?

Aktualnie na rynku finansowym mamy do czynienia z naprawdę zatrzęsieniem rodzajów różnorodnych lokat. Wśród nich możemy wyszczególnić przykładowo lokaty terminowe, lokaty negocjowane przeznaczone dla osób z obszernym funduszem inwestycyjnym, lokaty jednodniowe, jakie cieszą się sporą modą ze względu na brak podatku Belki i niemało innych.

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Rodzajów lokat jest więc faktycznie wiele, oprócz tego wszystkiego dochodzą też typy lokat – stałe (stałe naliczanie odsetek przez cały czas trwania lokaty, niezależnie od wielkości stopy procentowej na rynku) i zmienne (zmienne naliczanie odsetek w zależności od wielkości stopy procentowej na rynku). Jednakże obecnie coraz więcej słyszy się o lokacie bezkarnej. Czym jest ta lokata i na czym polega?

Ten nowy artykuł finansowy jest współcześnie oferowany przez coraz więcej placówek bankowych. Zanim jednak zdecydujesz się na założenie rekomendowanej współcześnie lokaty bezkarnej należałoby dowiedzieć się co kryje w sobie jej miano.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany materiał, przeczytaj koniecznie ten świeży materiał – on także jest warty zainteresowania, więc z pewnością się nie rozczarujesz!

Lokata bezkarna jest obecnie uznawana za jedną z bezpieczniejszy lokat na rynku walutowym. Z jakiego powodu? Gdyż jest to chyba

finanse

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

jedyna lokata terminowa, której zerwanie przed czasem nie grozi zgubą odsetek. Dotychczas zakończenie każdej lokaty przed czasem, niezależnie od jej typu, kojarzyło się z stratą naliczonych odsetek.

Rzecz jasna nie traci się własnego wkładu, jednak zarobione odsetki przepadają. Poniektóre banki oferowały wprawdzie lokaty, w jakich podczas zerwania przed czasem traciło się nie całość, ale na przykład jedną część uzyskanych odsetek, jednak tylko lokata bezkarna zapewnia uchowanie wszelkich nazbieranych odsetek – czy warto mieć lokatę bezkarną. Lokata bezkarna jest proponowana przez banki na różnych zasadach, więc jeśli interesuje Cię jej założenie to należałoby zaznajomić się z ofertą poszczególnych banków. Każda placówka bankowa może albowiem posiadać inne wytyczne obowiązujące podczas założenia lokaty bezkarnej, przykładowo inną wysokość wielkości minimalnej bądź też inną maksymalną sumę lokaty.