Najpowszechniejsze rodzaje deklaracji podatkowych

Dostępne są różnorodne rodzaje PIT-ów, które co pewien okres czasu wiele osób musi wypełniać, by rozliczyć się ze swoim przychodów. Wszystkie PIT-y różnią się od siebie oraz są wypełniane w odmiennych przypadkach, większość z nich odróżnia się za sprawą źródeł dochodów, dlatego warto znać choć podstawowe informacje o każdym z nich.

Pośród nich można znaleźć PIT 36, bądź również i PIT 37, które posiadają inne przeznaczenie.
sklep z książkami

Autor: Folio Books
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą z nich jest najczęściej składana deklaracja – PIT 36, którą składa się w przypadku rozliczania ze źródła rocznych dochodów. Dotyczy ona jednak tylko dochody opodatkowanie w skali 18% i 32% oraz przeznaczona jest zarówno dla PRacowników, jak też i pracodawców, emerytów i rencistów.

Tak zaciekawił Cię nasz wpis, że masz ochotę na następne wątki? Najmniejszy problem. Najnormalniej w świecie kliknij na łącze do serwisu (www.kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne/obsluga-wspolnot-mieszkaniowych) i czytaj bez limitów.

Zwykle PIT 36 dotyczy między innymi prowadzenia działalności pozarolniczej, jak również podnajmu, dzierżawę i źródła dochodów zza granicy. Co więcej – rozliczyć można PIT 36 online, przy pomocy odpowiednich, całkowicie bezpiecznych programów, które posiadają łatwy system obsługi oraz wysyłają wypełnioną deklarację prosto do odpowiednich placówek. W przypadku gdy małżonkowie chcą rozliczać się wspólnie, przynajmniej jedno z nich powinno spełniać określone warunki, by móc rozliczać się przez PIT 36.

PIT 37 z kolei jest dedykowany osobom, które rozliczają się z Urzędem Skarbowym z przychodów z tytułu między innymi stypendiów, umów zleceń wykonywanych osobiście czy też wynagrodzeń mających związek ze służbą i stosunkiem pracy. Co więcej – istnieje możliwość, by wypełnić PIT 37 online za pomocą programów stworzonych specjalnie do tegoż obowiązku.

Tekst, który teraz masz przed sobą jest pełen fascynujących danych, ale ponadto zweryfikuj informacje (https://www.digitalmoney.pl/pko-bp-kalkulator-kredytowy,1.html) opisujące podobną sprawę tutaj.

W roku 2017 formularz trzeba złożyć do ostatniego dnia kwietnia.