Aplikacje do wyliczania podatku

Już od paru lat wszyscy płacący podatki mogą korzystać ze szczególnych aplikacji, które bez najmniejszych problemów zezwolą na bezpieczne rozliczenie się z fiskusem.
Program do rozliczenia PIT 2016 rejestruje dane wyłącznie na komputerze użytkownika, wobec tego mamy pewność, że nasze dane nie dotrą w niepowołane ręce.

wynajem

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
wydruk

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z oprogramowaniem online nie musimy znać się na podatkach. Zapełniamy swojego PIT-a za 2016 rok prędko i bez ryzyka, również w edycji mobilnej na własnym telefonie komórkowym, względnie tablecie. Oprogramowania te pozwalają także na elektroniczną wysyłkę dokumentów, wniosków i podań do wszystkich urzędów podatkowych w Polsce.
program do rozliczenia pit 2016

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Jest wiele aplikacji, jakie w dogodny sposób zezwalają na rozliczenie ze skarbówką przez internet. Dzięki oprogramowaniom krok po kroku obywatel odpowiednio zrealizuje deklarację, a później od razu wyśle go i odbierze potwierdzenie. Oprogramowania są tak stworzone, że same obliczają podatek należny, sumę do zwrotu, albo podatek do uiszczenia. Jedyne co powinien uczynić obywatel to w wyraźny sposób zapełnić pojedyncze części. Oprogramowania zezwalają na odliczenie wszelkich ulg, czy darowizn. Co ważne, za pomocą aplikacji w szybki i prosty sposób mogą się rozliczyć również osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą. Danymi autoryzującymi podpisywać można zarówno deklaracje jednoroczne, jak i korektę zeznania rocznego. Drogą elektroniczną jest możliwość także złożyć poprawkę deklaracji sprzed paru lat.

Realne jest także złożenie poprawki e-PITów drogą standardową, albo poprawianie druków podatkowych składanych w formie tradycyjnej poprzez złożenie korekty w formie e-deklaracji.