Jeśli pragniemy samodzielnie wybrać, komu przekazać 1% podatku, to musimy znaleźć program, który to umożliwia

Jeśli chcemy przesłać 1% naszego zobowiązania podatkowego do wybranej instytucji, to powinniśmy znać jej numer KRS. W przypadku, kiedy rozliczamy zeznanie podatkowe przez Net, na stronie Ministerstwa Finansów, zwyczajnie wpisujemy ów numer w odpowiednie miejsce.
Jeżeli jednak do wypełniania pitu używamy specjalnego programu, sprawa nieco się komplikuje.

klawiatura

Autor: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Źródło: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Naturalnie nieistotne jaki typ pitu uzupełniamy, czy będzie to pit 37 czy przykładowo pit 38, zawsze możemy przekazać 1% wybranej organizacji. Jeżeli jednakże korzystamy z niepłatnego programu, to mają one czasem ustawione domyślne numery KRS, których nie da się podmienić. Z tego powodu bardzo dużo osób pragnie pobrać program pit bez KRS, żeby własnoręcznie wpisać numer podobne strony. Warto zatem o tym pamiętać w trakcie wybierania programu do rozliczania pitów.
pit 37

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie może być i tak, iż dobrana przez aplikację instytucja będzie nam odpowiadać.

To niewątpliwie bardzo ważna kwestia, zatem jeśli chcesz ją poznać głębiej, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w ofercie.

W tym wypadku nie należy nic wpisywać podczas wypełniania naszego formularza pit 37 czy pit 36 zobacz na . Jest to komfortowe, ponieważ posiadamy wtedy zapewnienie, iż numer KRS jest prawidłowy. Jeśli jednakże chcemy samodzielnie znaleźć fundację, którą wesprzemy, to trzeba znaleźć program pit bez KRS. Warto więc mieć w pamięci, że jeśli mamy bezpłatny program do wypełniania zeznania podatkowego, to czasami KRS będzie już wstukany.

Możemy też poszukać w Internecie programu z takim KRS, który nam odpowiada.

Starczy zajrzeć do Netu, na rozmaite fora i poczytać opinie ludzi, którzy także rozmyślają, który program wybrać. Cokolwiek zdecydujemy, na pewno nasz 1% komuś pomoże.