Każdy ambitny gospodarz pragnie usprawniać i powiększać swoje gospodarstwo rolne. W tym przypadku ma parę opcji wsparcia finansowego i dofinansowań

Jak wiemy zapomogi, które oferuje unia europejska są niejednokrotnie istnym kołem ratunkowym w kryzysowych chwilach finansowych. Są one też genialnym podkładem materialnym, który umożliwia rozwój roli i nawiązanie współpracy z firmami.

dofinansowania UE

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com

O funduszach unijnych mówi się naprawdę dużo. Za ich sprawą coraz więcej gospodarzy czerpie ogromne przychody z rozwoju gospodarstwa. Taką premię może otrzymać w sumie każdy rolnik, który spełni określone reguły dla danego funduszu, który zapewnia dofinansowanie unijne dla rolników. W niektórych kryteriach jest niezbędne wykształcenie rolnicze, lecz nie jest to normą. Jednym z kryteriów dostania wsparcia finansowego jest zaprezentowanie biznesplanu, który wykaże, że uzyskane pieniądze pójdą na inwestycje rolnicze.

Odmienną opcją zapomogi dla rolników są usługi kredytowe. Co za tym idzie pożytek z tego czerpie też niejeden bank, który ma specjalnie przygotowują ofertę przeznaczoną dla rolników. Taka jednostka w swym asortymencie usług ma przede wszystkim pożyczki oraz rachunki firmowe i osobiste. Oczywiście najlepsza oferta dotyczy kredytów. Propozycje przedstawiają się w ten sposób, że należy tylko wziąć określony kredyt i odzyskać zwrot nawet do 75% z inwestycji. Tego typu oferty mają częstokroć bardzo atrakcyjne warunki kredytowania. Podczas wzięcia takiej pożyczki jest możliwość pozyskać świetnie dopasowany dla gospodarzy rachunek osobisty do którego jest dołączana karta do konta.

konto w banku

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
W takim zestawie możemy spotkać się między innymi z produktem jednej pożyczki na wszelkie inwestycje w gospodarstwie rolnym – nie ma ograniczeń do wielkości planowanych innowacji. Do tego dochodzi ułatwienie w kwestii dopasowania spłat rat według opcji finansowych klienta – w niektórych przypadkach mogą być nawet co rok. Kiedy gospodarza spotyka gorszy czas i jego przychody maleją, to bank zgadza się nawet na odroczenie spłat i nie zostaje z tego względu zabrana karta do konta. Dodatkowo by nabyć taki kredyt można posiadać mały wkład własny, a spłacanie można rozłożyć nawet na 30 lat.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://www.actum-finanse.pl/co-to-jest-kredyt-obrotowy-dla-firm/) a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Powinno się pamiętać, że bez względu, czy rolnik weźmie kredyt, czy dofinansowanie unijne dla rolników, to otrzymuje naprawdę korzystne opcje w tej dziedzinie.