Poszukujemy punktu noclegowego

W jaki sposób organizować noclegi, szczególnie jeśli liczą się dla nas niewielkie koszta wyjazdów? Kiedy myślimy o noclegu w nowym miejscu, pierwszym co przychodzi na myśl jest oczywiście hotel. Kojarzy nam się on – prawdopodobnie nie bez przyczyny – z najwyższą opcją cenową. Tak jednakże być nie musi. Można także spędzić urlop w komfortowych warunkach i wcale nie wydać na to majątku. Jak jednak znaleźć idealne miejsce na schronienie? Gdzie szukać niedrogich hoteli?

pokój hotelowy

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Nocleg w hotelu nie za każdym razem musi się łączyć z ogromnymi kosztami. Jak się okazuje w hotelu także możesz się targować o cenę, szczególnie jeżeli nie jest on zatłoczony. Wtenczas każdy z klientów będzie wartościowy dla jego personelu. Różnica w opłacie po upuście może być okrojona nawet o paręnaście procent, stąd warto spróbować. Personel hotelu jest zwykle do tychże negocjacji przyzwyczajony, nikogo więc nasze postępowanie nie zaskoczy. A przy okazji możemy zaoszczędzić na pozostałe atrakcje wyprawy. Warto również przygotować się wcześniej oraz zorientować, jakie są ceny w konkretnym mieście. Gotowe wyszukiwarki cen, jakich jest w Internecie pełno (starczy wbić dla przykładu apartamenty Wrocław), przyzwolą nam zorientować się, jaka cena za który standard hotelu jest w wybranym kraju oraz mieście normą. Dzięki temu nie będziemy zaszokowani ceną i będziemy wiedzieć, na co możemy sobie pozwolić podczas potencjalnych negocjacji.

apartament, hotel, łóżko

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Są żelazne zasady wyszukiwania tanich ofert noclegu. Dobrze jest rezerwować hotel z wyprzedzeniem a także z pomocą Internetu. To gigantyczne medium i dlatego właśnie tu panuje duża rywalizacja. A duża konkurencja znaczy nieomalże zawsze walkę o konsumenta, także poprzez zniżki w opłacie. Kiedy nocleg w hotelu jest najtańszy? Z całą pewnością poza sezonem a także wtedy, kiedy zarezerwujemy sobie miejsce z dużym wyprzedzeniem. Jest jednak alternatywa last-minute, co daje nam gwarancję obniżenia w razie rezerwacji na ostatni moment, w dniu przyjazdu do danego hotelu. Planując nocleg (zobacz ofertę pokoju dwuosobowego) w hotelu możemy korzystać ze wspomnianych już wcześniej, gotowych wyszukiwarek a także porównywarek cen. Dzięki temu można ze znacznym nawet wyprzedzeniem, całkiem na spokojnie, odszukać miejsce, które odpowiada nam zarówno pod względem standardu, jak także ceny, wpisując na przykład www.leoapart.com/noclegi-wroclaw-apartamenty/