Agroturystyka i ciekawe atrakcje na Kaszubach. Warto ja zobaczyć

Kaszuby to piękny, ogromnie malowniczy region, jaki usytuowany jest w północnej Polsce. Kaszuby to nie jedynie wspaniałe regiony i widoki, ale również odrębna kultura oraz zwyczaje, jakie niewątpliwie pożądane byłoby poznać. Nowinką jest to, iż mimo tego, że Kaszuby są rejonem polskim, to mowa kaszubska jest bezapelacyjnie nie zrozumiała dla zwykłego, przeciętnego Polaka.

Atrakcyjne wybrzeża za granicami

Na wakacyjne wojaże za granicami państwa, Polacy ochoczo wyruszają do Chorwacji. Dubrownik i jego okolice to znakomity wybór. Przepiękne pejzaże, zapewniana pogoda, tysiące wysepek, rezerwaty przyrody, stare zabytki, również fantastyczne potrawy. Chorwacja to kilometry wybrzeży, tysiące wysepek i lazurowa woda. To powoduje, że kraj ten od lat jest oblegany przez Polaków.

Cudowna podróż w Bory Tucholskie

Sekret wybitnej w skali kraju czystości, jaką charakteryzują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Teren tucholskich lasów oddalony jest od potężnych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego perfekcyjne miejsce na odpoczynek 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a unikalne gatunki roślin i porostów miały pomyślne warunki do rozwoju.