Z jakiego powodu proces deduplikacji jest niezwykle istotny oraz kiedy się go wykorzystuje?

Przygotowywanie komputerowych kopii awaryjnych to bardzo istotny proces, który wykonywany jest przez wprawnych informatyków. Posiada on na celu przywrócenie systemu albo najważniejszych plików posiadacza laptopa.

Aparat fotograficzny

Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przy wykonywaniu kopii zapasowej jest duże niebezpieczeństwo, że część informacji zostanie skopiowana wiele razy.
Z tego też powodu wykorzystuje się mechanizm deduplikacji, zatem likwidacji plików, które zostały skopiowane wiele razy. Ma to na celu uzyskanie jakiejś ilości pojemności na dysku tak, aby było go więcej na wykonywanie kolejnych kopii zapasowych.

Absorbujący materiał? Jeżeli tak uważasz, to kliknij tu, wyczerpujący artykuł (https://www.bscav.eu/streaming-online/), który w tamtym miejscu odnajdziesz, także jest coś ciekawego!

Jest to wyjście optymalne, ponieważ aktualnie liczba informacji, jakie należy archiwizować jest ogromna. Z tego też powodu stale szuka się nowych metod na zmniejszenie przechowywania niepożądanych danych. Co ważne, deduplikacja nie jest procesem, jaki tyczy się wyłącznie stacji roboczych. To wyjście, które jest bardzo przydatne do sprzątania na kartach SD, których używamy np.https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy.html (zobacz https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy.html)w smartfonach. Służą do tego specjalne narzędzia, które można by ściągnąć z internetu.

Sam system powstał jednak z myślą o wykonywaniu backupów stacji roboczych. Na początku deduplikacja opierała się jedynie na porównywaniu plików i kopiowaniu tylko pliku oryginalnego. Obecnie natomiast najczęściej wykorzystuje się bloków deduplikacji informacji czy wyłącznie tak zwany „chunks”, zatem fragmentów takich bloków. Są przeróżne rozwiązania do przeprowadzania takiej czynności.

Może być ona robiona na bieżąco albo dopiero po skopiowaniu bloku informacji. Usuwanie zduplikowanych plików jest wyjściem polecanym zarówno niewielkim spółkom jak i ogromnym korporacjom.