Wczasy w tropikach

Biuro podróży oferuje wycieczki na Karaiby. Wyspy Karaibskie to rejon między kontynentami Ameryk. W skład Karaibów wchodzą: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część wysp położonych na Morzu Karaibskim.Karaiby zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku i stosunkowo szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.Razem obejmują one obszar ok. 250 tys. km², a liczba ludności przekracza 40 mln.

palma

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com

Dominikana – organizacja wycieczki

W skład wysp Karaibskich zalicza się Dominikana. To drugie co do wielkości, zaraz po Kubie – państwo wyspiarskie na Morzu Karaibskim. Dominikana posiada niesamowity czar. To istny raj na ziemi. Znajdują się tam liczne gaje palmowe, przepiękne plaże piaszczyste, przejrzyście czysta, błękitna woda orazrafy koralowe. Mieszkańcy Dominikany są bardzo gościnni, pełni radości życia i wiecznie uśmiechnięci. Dominikana gwarantuje też wspaniałe egzotyczne smaki – przepyszne owoce, świeże warzywa, doskonałe owoce morza i potrawy z grilla.

Na Dominikanie można zatem rozkoszować się odpoczynkiem na egzotycznych lub korzystać z szerokiej oferty sportów. Można grać w golfa na najlepszych polach golfowych na wyspie lub nurkować, podziwiając fascynujący podwodny świat. Jasnoniebieskie, czyste wody wokół Dominikany stwarzają doskonałe warunki do nurkowania. Znaleźć tam można naturalne rafy koralowe, różnorodne gatunki ryb, małe jaskinie, a także zatopione wraki! Najlepszymi miejscami do nurkowania są m.in: Bayahibe, La Caleta, San Juan, wyspy Saona i Watalina a także od strony Atlantyku – Samana i Montecristi.

Wypoczywając na Dominikanie, warto wybrać się również na wycieczki fakultatywne. Proponujemy wycieczki do następujących miejsc. Playa Cofresi to miejscowość położona około 6 km od Puerto Plata. Jest znana dzięki bogatym pokładom bursztynu, egzotycznym plażom, rafom koralowym i pagórkowatej okolicy obrośniętą tropikalną roślinnością.Sosua to niezwykle urokliwe miejsce zwane także karaibską Ibizą. Położone jest 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tamtejszej okolicy zaliczane są do najbardziej czarujących odcinków wybrzeża północnego.

windsurfing

Autor: Albert Torelló
Źródło: http://www.flickr.com

Okazja nurkowania na Dominikanie to dobra okazja
Jest to idealne miejsce do nurkowania, jednakże ze względu na niezwykle wysokie fale na plażach nie ma możliwości uprawiania motorowych sportów wodnych i windsurfingu. Sosua jest więc wspaniałym miejscem dla odwiedzających, szukających rozrywek i aktywnego odpoczynku.

Ten szalenie ciekawy wpis ma swe analogie na innych odsłonach. Wejdź zatem na hiperłącze (https://naturalhotel.pl/) i zapoznaj się nimi.

Bayahibe to niebywale urokliwa wioska rybacka położona w niewielkiej zatoczce.Znajdują się tam charakterystyczne kolorowe domy, kafejki i restauracyjki, kutry rybackie oraz piękna plaża. To wszystko gwarantuje spędzenie niezapomnianych wakacji. Koniecznie sprawdź!