Na urlopowe wycieczki można również wybrać te mniej popularne miejsca, trzeba tylko zadbać o odpowiedni kwaterunek

Kłodzko jest ładnym i wiekowym miastem, które równocześnie rzadko, a i czasem przez przypadek, znajduje się na szlaku wakacyjnych eskapad – przecież zimą tłumy urlopowiczów jadą w kierunku Świeradowa albo Zakopanego, a latem nad morze oraz na Pojezierze Mazurskie. Tymczasem Kłodzko jest w stanie konkurować z tymi najbardziej znanymi miejscowościami.

Kłodzko

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Wyliczmy zatem rozrywki, które czekają na turystów żądnych wielkich wrażeń i niesamowitych przygód. Najprawdopodobniej najciekawszą i najbardziej imponującą atrakcją tego miejsca jest twierdza. Budynek pamiętający lata świetności armii pruskiej , teraz przyciąga tak kronikarzy, jak i zwykłych wczasowiczów. Najbardziej interesującą jego częścią pozostają podziemne korytarze, w których żołdacy pełnili straż i bronili bezpieczeństwa tamtych terenów. W samym centrum miasta zaciekawić nas może most, zbudowany w XIV wieku i niekiedy porównywany ze słynnym mostem w Pradze, a także okazały kościół.

Jeśli kogoś kompletnie nie interesują zabytki, lecz aktywny wypoczynek, niech potraktuje opisane wyżej miasto jako bazę wypadową. Z tej miejscowości już zupełnie blisko do Dusznik albo Kudowy. Wspomniane miasta łączyć się mogą jedynie z kurortami i kuracjuszami, lecz nic bardziej mylnego.

Wypytujecie nas czasami o naszą kolejną witrynę. Oto ona. Wystarczy kliknąć w podany link i można zobaczyć również (https://dworzecwilhelma.pl/pl/wypoczynek-na-mazurach/) następne zajmujące wpisy.

Wszystkim turystom, którzy kochają odwiedzać dziwne miejsca, z czystym sumieniem możemy polecić wyprawę na tzw. Błędne Skały. Bądź co bądź, warto wcześniej pomyśleć o kwaterunku i przejrzeć internet, przykładowo pod kątem frazy Kłodzko nocleg. Dla niektórych to w końcu podstawa dobrego wypoczynku.

Samo obmyślanie tras letnich albo styczniowych wyjazdów ci bardziej przezorni podróżnicy, czyli np. renciści, zaczynają od wertowania gazet, bo tylko nieliczni są w stanie obsługiwać komputer. Księgarnie są na szczęście pełne różnych przewodników, zatem wykonanie wspomnianego zadania do trudnych zaliczać się nie powinno. Z kolei panowie przed dwudziestką, którzy lubią ryzykować, wybiorą się w drogę nawet bez wcześniejszej rezerwacji pokoju – na miejscu są w stanie chodzić od drzwi do drzwi bądź przeglądać lokalne gazety, a szczególnie te, w których umieszczono rubrykę Kłodzko nocleg. Takie wczasy z dreszczykiem na pewno na długo zostaną w pamięci, nawet jeżeli pogoda nie dopisze.