Wrocław – w jaki sposób zorganizować zwiedzanie i które zabytki przede wszystkim trzeba zobaczyć?

Wrocław jest kategorycznie jednym z najpiękniejszych miast Polski, z tego względu dobrze jest je zwiedzić. Co ciekawe, przyciąga ono coraz więcej turystów, też spoza granic państwa. W jaki sposób w takim razie przygotować zwiedzanie Wrocławia? Które zabytki należy koniecznie zobaczyć? Naprawdę interesującym rozwiązaniem jest wynajem lokalnego przewodnika, który ma wielką wiedzę na temat miasta i będzie w stanie oprowadzić swoich klientów po jego najpiękniejszych zakątkach.

Wrocławski rynek

Autor: johannes tandl
Źródło: http://www.flickr.com
Taka opcja jest najbardziej opłacalna w przypadku kilkuosobowych grup, ponieważ wówczas koszty wynajmu przewodnika są kategorycznie niższe. Oczywiście, można też zdecydować się na samodzielne wrocław zwiedzanie, chociaż warto korzystać z . Uprzednio jednak wskazane jest zaopatrzyć się w przewodnik po mieście bądź poszukać koniecznych informacji w Internecie. Na szczęście dzisiaj nie powinno to sprawiać w zasadzie jakichkolwiek trudności.

Po przyjeździe do Wrocławia przede wszystkim dobrze jest udać się na miejscowy Rynek, który stanowi jedno z najciekawszych miejsc. Warty zwiedzenia jest chociażby Stary Ratusz, który został utrzymany w stylu późnego gotyku i zachwyca swoim architektonicznym kunsztem. Na dodatek, na uwagę zasługuje archikatedra świętego Jana Chrzciciela, także wyróżniająca stylem gotyckim. Miłośnicy historii w żadnym wypadku nie mogą pominąć pałacu królewskiego oraz Hali Stulecia, która jest obecna na bardzo prestiżowej liście światowego dziedzictwa, stworzonej przez organizację UNESCO. Wrocław słynie również z fontanny multimedialnej, która robi ogromne wrażenie.

Pokazy multimedialne, z wykorzystaniem stosownej muzyki, świateł oraz wody gromadzą rzesze turystów. Należy podkreślić, że jest to dzisiaj największa fontanna istniejąca na terenie Polski. Niestety, pokazy odbywają się tylko w czasie lata, w związku z tym jeżeli chce się je obejrzeć, trzeba wybrać się do Wrocławia w terminie od maja do listopada.

Zaabsorbował Cię opisywany tu post? Jeżeli tak, warto zobaczyć również (http://www.optitaxi.pl/praca-taxi-warszawa/) inne ciekawe artykuły, gdyż one także są godne zainteresowania!

Oczywiście, turyści powinni odwiedzić także słynne ZOO. Wrocław ma znakomicie rozbudowaną siec komunikacyjną, dzięki czemu podróżowanie środkami komunikacji miejskiej nie powinno być dla nikogo trudnością. Jeśli celem wizyty w mieście jest przede wszystkim zwiedzanie, dobrze jest zdecydować się na wynajem noclegu w sąsiedztwie centrum Wrocławia.