W jaki sposób zainwestować gotówkę?

Jeszcze parę lat temu głównym przywilejem odbiorców bankowości prywatnej była możność negocjowania oprocentowania lokat albo noszenie w portfelu prestiżowej złotej lub platynowej karty kredytowej. Te zabiegi wystarczyły, by wśród przeciętnych odbiorców wzbudzać zazdrość. Dzisiaj jest to tylko niezbędne minimum. Współczesny private banking proponuje o wiele więcej. Większość bogatych odbiorców oczekuje, że bank zaopiekuje się ich środkami pieniężnymi – zasugeruje sposób ich inwestycji dostosowany do ich apetytu na zysk oraz ryzyko.

inwestowanie kapitału

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Już kilkaset tysięcy złotych płynnej gotówki wystarczy, by powierzyć pieniądze przedsiębiorstwu asset management, a więc na zlecenie zarządzającej aktywami. Nie są to jeszcze jednak inwestycje indywidualne. Takie firmy oferują często kilka gotowych strategii inwestycyjnych. Prywatne Fundusze inwestycyjne w ramach asset management dają zarządzającym dużo więcej możliwości inwestycyjnych (bardzo cenne informacje). Mogą oni korzystać z szerszej gamy instrumentów finansowych. Asset managerowie mogą też odważniej inwestować na rynkach za granicą, a opłaty ponoszone przez zamożnych klientów są niższe niż w przypadku standardowych funduszy. W zamian za opłaty manipulacyjne i za zarządzanie coraz częściej operuje się wynagrodzeniem w postaci premii za wysokie zyski.

Asset managerowie chętnie stworzą też portfel inwestycji zadedykowany jednej osobie. Wtedy to właściciel decyduje co i ile chce mieć w swoim funduszu. W tym wypadku Rzecz jasna trzeba mieć do dyspozycji większą gotówkę. Klient mający odpowiednie fundusze może zamówić sobie także prywatny produkt strukturyzowany. Dawniej były to inwestycje tylko i wyłącznie oferowane odbiorcom bankowości prywatnej. Obecnie banki obniżyły progi wejścia i oferują je również drobnym przedsiębiorcom. Tak zwane struktury to produkty, w których na zysk ma wpływ opcja, czyli w uproszczeniu zakład o to, w jak w przyszłości zachowa się tzw. instrument bazowy.

I tak bogaci odbiorcy mogą wykreować sobie prywatną opcję na wzrost lub spadek dowolnego indeksu giełdowego, waluty – dolara, złota, ropy naftowej czy bawełny. Nie ma oczywiście przeszkód, aby na strukturę złożyło się kilku bogatych inwestorów.

Taki materiał przedstawia niezwykle ciekawe tematy, więc jeżeli chcesz zgłębić prezentowany temat dokładniej, zobacz też to oficjalne źródło (http://el-ksiegowosc.pl/ceny-uslug-ksiegowych/).

Zazwyczaj zresztą ma to miejsce. Inwestycja w produkt wielu osób angażuje mniejsze kwoty aktywów, a więc dodatkowo zwiększa to dywersyfikację portfela.Inwestowanie sporych pieniędzy przez najzamożniejszych klientów banków nie zapewnia generowania ponadprzeciętnych zysków. Na elitarnych inwestycjach można także stracić, lecz wielkie pieniądze otwierają możliwości zainwestowania w prywatne fundusze inwestycyjne, które są niedostępne dla przeciętnego klienta.