Deregulacja profesji księgowego – na czym polega i jakie ma wady i zalety dla klientów.

Przez lata niektóre zawody kojarzone były z elitarnością i niedostępnością, ale równocześnie do ich wykonywania niezbędna była bardzo duża wiedza, którą niekiedy trzeba było zdobywać przez lata. W ostatnich latach coraz popularniejsza zaczęła się stawać deregulacja, która ma na celu uwolnienie wcześniej niedostępnych profesji i zezwolenie ia ich wykonywanie każdego chętnego. Tego typu deregulacja zaczęła również obowiązywać przy zawodzie księgowego, którego wykonywanie przez obowiązywaniem zmian musiało być poprzedzone pozyskaniem dużej ilości wiadomości i uzyskaniem certyfikatu.

Oczywiście uwolnienie zawodu księgowego, jak wszystkie tego typu decyzje, będzie miało swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy alarmują, że bardzo może to zniszczyć to rynek księgowych usług i może narazić klientów na ryzyko strat, inni z kolei cieszą się z takiego obrotu sprawy, bo przez deregulację młode, ambitne osoby będą miały szansę na zaistnienie w tym zawodzie.

Jeżeli opisywany artykuł jest dla Ciebie interesujący, ta oferta (magdalenagrzeskowiak.pl/) na pewno również będzie godna Twojego zainteresowania, bo odnajdziesz tam analogiczne informacje.

Powinno przyjrzeć się wszystkim poruszanym argumentom, szczególnie jeżeli się będzie chciało korzystać z usług biura księgowego. Zobacz też .

Podatki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Najważniejszym argumentem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest fakt, że za księgowość zaczną się zabierać osoby niezbyt zorientowane, które nawet mogą nie orientować się, jak wygląda deklaracja vat czy co potrzebne będzie, aby dostać zwolnienia z vat. Rzeczywiście trochę racji w tym może być, ale w rzeczywistości takie osoby bardzo szybko zostaną sprawdzone przez klientów. Jeżeli zauważą oni ich brak profesjonalizmu, to nie będą miały dużych szans na zbudowanie sobie odpowiedniej renomy. Czytaj też .

Klienci zwyczajnie pójdą tam, gdzie proponowane usługi będą na wysokim poziomie, a tym słabszym zostanie albo douczenie się, albo zmiana (zobacz zmiana nazwiska) zawodu. Kolejnym argumentem przeciwników będzie zaniżanie kosztów. To bardzo się wiąże z wcześniejszym argumentem, oczywiście ci kiepscy księgowi będą oferowali niskie ceny, ale przeważnie jakość ich usług będzie podobna do tych cen. Zobacz składki ZUS do odliczenia Rynek także i to szybko zweryfikuje, akurat w przypadku usług księgowych klienci raczej wolą, aby wszystko zrobione było tak jak należy, nawet jeśli będą musieli zapłacić za to nieco więcej.