Czy opłaca się założyć konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Na które się zdecydować?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to zdecydowanie najczęściej spotykany wariant prowadzonej działalności. Można wymienić faktycznie sporo plusów prowadzenia tego typu firmy, między innymi łatwość założenia, mniejsze składki ZUS przez początkowe dwa lata od rozpoczęcia (jeżeli jest to pierwsza nasza działalność), a także możliwość w pojedynkę podejmowania decyzji.Natomiast również tego typu forma działalności powinna posiadać rachunek w banku.

ranking kont bankowych

Źródło: pixabay.com

Właściciel firmy może skorzystać z swojego konta bankowego, ale tylko gdy firmuje działalność własnym nazwiskiem. Dobrze jest jednak założyć oddzielne konto firmowe. Tak właściwie nie jest to skomplikowana sprawa, nie zajmie również nam jakoś dużo czasu. Jeśli zastanawiamy się jaki wybrać rachunek firmowy powinniśmy z pewnością sprawdzić wysokość opłat, jakie trzeba ponieść, dobrze jest więc sprawdzić konto dla firm ranking taki jak na przykład: . Banki kuszą nas darmowym prowadzeniem konta, natomiast dobrze w tej sytuacji bardzo dobrze zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, aby zorientować się, czy inne koszty mające związek z obsługą rachunku nie są zbyt duże.

Tak może się zdarzyć jeśli chodzi o prowizję za przelewy i opłaty za kartę do bankomatu. Najczęściej najbardziej korzystną ofertę mają banki internetowe. Warto sprawdzić, czy ilość darmowych bankomatów jest właściwa dla naszych potrzeb. Jeśli planujemy często pokrywać nasze wydatki gotówką, to korzystniejszym rozwiązaniem będzie konto w banku, którego bankomaty lub placówkę mamy blisko siedziby naszej firmy. Na początek funkcjonowanie firmy świeżo upieczonemu przedsiębiorcy wystarczy standardowy rachunek w banku, okaże się to wygodne, gdyż posłuży on do płatności do ZUS-u jak również do Urzędu Skarbowego.

finanse

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Posłuży również do ogólnego opłacania bieżących opłat. Banki mają we własnej ofercie także konta z dodatkowymi pakietami usług, ich obsługa jest niestety droższa.

Czy komentarze z www (https://komornik-warszawa-mokotow.com/komornik-sadowy-wilanow/) były o tyle interesujące, że masz chęć napisać swój? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas duża pomoc.

Dobrze więc pomyśleć nad tym, czy w firmie nieodzowne będzie konto bankowe tego typu. Lepiej więc przed wybraniem takiego konta firmowego skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek cen za takie usługi takich jak ta: wybierarka pożyczki, na takich stronach otrzymamy pełną informację odnośnie ofert, które przedstawiają nam banki.