Trochę inne wakacje. Podróżowanie bez zwiedzania – jak poznać świat od kuchni?

To dość popularny pogląd, że podróże do państw europejskich wiążą się ze zwiedzaniem popularnych zabytków w stolicach państw, których spis znamy z lekcji geografii. Ale sporo osób zaczyna spoglądać na miejsca, które zwiedza, w zupełnie odmienny sposób. Chce poznać innych ludzi i kulturę, dokonać czegoś razem z tubylcami, a nie tylko zwiedzić miejsca warte zobaczenia.

Coraz więcej ludzi jeżdżąc po świecie wybiera kraje mniej popularne – Luksemburg, Portugalia wakacje spędzając u ludzi, którzy całkiem za darmo zapewnią nocleg (spa hotel zakopane) i coś do zjedzenia. W ten sposób można zaoszczędzić na motelu albo pensjonacie (a wiemy, że w sezonie koszty potrafią sporo wzrosnąć) i poznać nowych, ciekawych ludzi. (v) Wraz z nimi możemy udać się na imprezę czy na rundkę po współczesnych galeriach lub wystawach. Zależy oczywiście od wspólnych zainteresowań. Jeżeli wybieramy się na zwiedzanie, również można decydować się na miejsca nieoczywiste, na przykład afrykarium czy oceanarium. Koszty wstępów nie są atrakcyjne, lecz naprawdę warto tam pójść i wejść na bilet grupowy.

Portugalia

Autor: Travelholic Path
Źródło: http://www.flickr.com

Afrykarium faktycznie robi na turystach wrażenie, szczególnie ogromne terraria stojące na środku hali. Przez długie godziny można wpatrywać się w ryby i pozostałe wodne stworzenia. Zaznajomienie się z kulturą to również poznanie śródziemnomorskiej kuchni takich krajów jak Francja, Włochy czy Portugalia wakacje sprzyjają nowym doświadczeniom – również tym kulinarnym, więc dobrym pomysłem wydaje się być zapisanie się przykładowo na kurs gotowania lub warsztaty z przygotowywania i podawania drinków – poznaj biuro podróży Strefa Podróży . Jeśli zupełnie samodzielnie przygotowujemy naszą wyprawę, dobrze jest wybrać miejscowość oddaloną od tłumów i mas, lecz także z fajnymi atrakcjami, a jeśli bardzochcemy zwiedzić stolicę lub większe miejscowości, róbmy jednodniowe wypady i udajmy się tam, gdzie rzeczywiście chcemy, a nie w te miejsca, które doradza przewodnik.

Jeśli nasz wyjazd na wakacje ma zlecieć pod hasłem słodkiego nicnierobienia, zdecydujmy się na miejsce z ładnymi wybrzeżami i pojedźmy tam w czasie najładniejszej temperatury, a z pewnością nie będziemy żałować. Jeżeli nie plasujemy zwiedzania zabytkowych miejsc na pierwszym miejscu, na takim urlopie można naprawdę wypocząć.