Stolica polskiej części Tatr – co można zwiedzić w Zakopanem?

Zakopane, określane zimową stolicą Polski, to miasto z chęcią odwiedzane przez miłośników gór nie tylko podczas zimowych miesięcy, ale także w lecie. Do ogromnej popularności tego znajdującego się w województwie małopolskim miasta bez wątpienia przyczyniło się jego położenie na mapie naszego kraju. Zakopane to miasto, które otoczone jest przez najwyższe góry na terenie naszego kraju – Tatry.

Dla zdecydowanej większości zwolenników gór tłumnie przyjeżdżających do miasta jest ono jedynie punktem wypadowym na malownicze szlaki turystyczne, które wiodą przez najwyższe polskie góry. Popularność Zakopanego jako miejscowości o charakterze turystyczno-wypoczynkowym rozpoczęła się już w XIX wieku. Pomimo tego, że od wybuchnięcia wielkiej popularności miasta mija już w zasadzie dwieście lat, jego popularność nie słabnie. Dla tak chętnie odwiedzających miasto turystów niezbędna jest rozbudowana baza gastronomiczna oraz noclegowa.

Zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane poradziło sobie z tym w zasadzie idealnie. Na wypoczywających tutaj turystów czeka mnóstwo lokali , w których można świetnie zjeść. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się karczmy o charakterze regionalnym, w których można skosztować lokalnych przysmaków: kwaśnicy lub przygotowywanego na grillu oscypka. Niemniej bogata jest baza miejsc do spania. Noclegi w Zakopanem znaleźć można w licznie znajdujących się tutaj hotelach stojących na najwyższym poziomie, domach wczasowych, pensjonatach oraz kwaterach prywatnych. Noclegi w Zakopanem mają więc rozmaity standard oraz ceny dopasowane do każdej kieszeni.

Kiedy ktoś wybiera się pierwszy raz do Zakopanego, bez wątpienia zadaje sobie pytanie, jakiego rodzaju atrakcje może znaleźć w tym mieście. Zakopane ma do zaproponowana bardzo wiele nawet dla tych turystów, którzy nie mają w planach wspinać się na Giewont – czytaj o ofercie pokoi Gościny u Maryny . Wokół Zakopanego nie brakuje wielu wzbudzających zachwyt dolin, do których przejścia nie potrzeba idealnej kondycji. Najpopularniejsza z nich to bez wątpienia Dolina Kościeliska.

Miejscem wyjątkowo popularnym jest również Morskie Oko – największe jezioro położone w Tatrach. Z kolei w zimie zapraszają liczne ośrodki dla narciarzy. Nosal, Polana Szymoszkowa, Kasprowy Wierch – to tylko jedne z licznych miejsc, w którym można szusować na stoku.

Sprawdź dodatkowo szczegóły w tekście, na pewno uznasz, że faktycznie warto było się z nimi zapoznać. Nie czekaj więc i wejdź tutaj!

Na zmęczonych turystów czeka również Aqupark z basenami o charakterze termalnym, kręgielnią i fitness clubem. Jeśli nawet nie posiedliśmy umiejętności jazdy na nartach, nie kochamy trwających kilka godzin pieszych wędrówek w Zakopanem bez najmniejszych wątpliwości nie będziemy się nudzić.