Czemu opłaca się odwiedzić rejon Podhala? Czy wycieczki górskie to jedyna atrakcja tych rejonów?

Pośród dużej ilości pomysłów spędzenia wolnego czasu pojawia się często jeden bardzo interesujący. Chodzi o rejon Podhala, które oferuje całą masę miejsc fascynujących zarówno pod kątem przyrodniczym, architektonicznym jak też kulturowym. Co jest takiego w tym rejonie, iż przyciąga co roku tylu przyjezdnych?

narciarz na stoku

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
W rejonie Podhale jest tak dużo interesujących miejsc, iż tak naprawdę wybierając się w ten rejon możemy spędzić czas w bardzo urozmaicony sposób.

Przeczytaj, co opublikowano w najnowszym linku (https://www.restauracja-laura.pl/restauracja) – to również dotyczy takiej samej tematyki, zatem niewątpliwie też Cię zainteresuje.

Znajdziemy na Podhalu sporo górskich miast i miasteczek z góralskimi tradycjami. Na pewno wiele osób słyszało o nazwach takich jak Czarny Dunajec oraz Biały Dunajec albo też Poronin. Mnogość tras turystycznych powoduje, iż fani pieszych wypadków będą mieli tutaj jakby raj. Bliskość Tatr i Zakopanego to dodatkowa zachęta, ponieważ czasami jest tak, iż szczególnie w sezonie ciężko dostać jakieś sensowne miejsce do spania w obleganych przez przyjezdnych miejscowościach. Natomiast w spokojniejszym Podhalu na pewno znajdziemy nocleg w takich okolicznościach przyrody, iż uda nam się cudownie wypocząć- .

Górskie krajobrazy to jedno, ale jeżeli ktoś uwielbia spędzać czas nad wodą, to na pewno będzie rad z bliskości Jeziora Czorsztyńskiego. Jest to zbiornik wodny zaporowy stworzony na Dunajcu. Na jednym z brzegów tego jeziora jest piękny Zamek w Niedzicy, który jest jeszcze jedną, wyjątkową atrakcją wartą odwiedzin. Zamek ten jest z czasów Średniowiecza i wspaniale góruje nad malowniczym jeziorem. Z drugiej strony Dunajca, na skarpie możemy oglądać pozostałości Zamku w Czorsztynie. Jak widzimy teren ten, to również różne ciekawe z historycznego punktu widzenia zabytki, których nie możemy ominąć gdy przyjeżdżamy na Podhale. Oprócz tego przepiękna architektura drewniana, zarówno sakralna jak i świecka będzie czymś, co powinno zainteresować sporo ludzi.

góry, krajobraz

Autor: minniemouseaunt
Źródło: http://www.flickr.com
Z miejscami noclegowymi nie powinno być problemu, ponieważ jak chodzi o noclegi Nowy Targ to znaczy największa miejscowość Podhala daje duży wybór noclegów- . Wybór jest naprawdę bardzo duży. Od zwykłych, wygodnych kwater prywatnych, które znajdziemy po całkiem dobrych cenach, aż po hotele z wysokiej półki dla turystów bardziej wybrednych, jakie zapewnią wszelkie wygody swoim gościom.
Kategoria: Miejsca noclegowe
Tagi: ,