Szukasz pomysłu na drugi urlop?

Niekiedy zdarza się, iż przyjemna perspektywa urlopu pojawia się w wyjątkowym, bo jesiennym momencie. A pogoda? – zastanawiamy się wówczas. Jednak gdy przeanalizujemy całą sytuację, zrozumiemy, że ta najbardziej melancholijna pora roku jest wyśmienita na wakacje. Co więcej, naprawdę istnieje duża ilość osób, którym jesień wcale nie kojarzy się z końcem wypoczynku. Wręcz przeciwnie – dopiero gdy za oknem zaczyna być ponuro i deszczowo, zaczynają pakować walizki.

Egipt, wakacje w Egipcie
Na pytanie „OK greckie wakacje ale o jakiej porze roku najlepiej wykupić wycieczkę” odpowiadają: jesienią. Poznawanie starożytnych ruin staje się wówczas przyjemnością, a w morzu cały czas można zażywać kąpieli. O tej porze roku trudno o oparzenia leżąc na plaży – można za to naładować akumulatory na cały rok, czerpiąc energię ze słońca. Dodatkowo Grecja o tej porze roku nie jest tak przepełniona turystami.

Posezonowe obniżki i promocje to możliwość, by odważyć się na wyjazd. Tym, którzy marzą o egzotycznych wycieczkach, a nie mają zasobnych portfeli, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute oraz last minute.
W opcji first minute, na ofertę należy się zdecydować przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Ale bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im dłużej wstrzymamy się z decyzją wyjazdu, tym taniej go kupimy. Na dzień przed urlopem może trafić się nam oferta przeceniona nawet o 50 procent. Oczywiście pod warunkiem, że mamy tak mocne nerwy, aby czekać na walizkach do ostatniej chwili, nie mając pewności, czy znajdzie się wolne miejsce. Wytrwałym zdarzają się takie okazje, jak dwutygodniowy pobyt w Egipcie z zakwaterowaniem w średniej klasy hotelu i pełnym wyżywieniem jedynie za 1000 zł od osoby.

Na przełomie października i listopada Egipt zaskoczy nas temperaturą około dwudziestu siedmiu stopni.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające notki na frapujący Cię dział. Wejdź do następnego artykułu oraz czytaj wpis spa nad bałtykiem.

W samym środku lata, musielibyśmy znosić nawet czterdziestostopniowe upały! A ponieważ Egipt to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie i zabytków czeka nas co niemiara, takie temperatury, w czasie zwiedzania mogłyby być uciążliwe, szczególnie dla najmłodszych i najstarszych. W Egipcie na urlopowiczów czeka o różnym standardzie baza hotelowa –
luksusowe ośrodki dla osób szczególnie wymagających, ceniących dobrą obsługę i smakowite posiłki. Nie ma lepszego miejsca dla amatorów windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania czy nart wodnych!