Jesteś bez pomysłu na aktywne wakacje? Rozważ naukę jazdy konnej w Warszawie
Wakacyjne wczasy to okres na różnorodną formę odpoczynku.

Zorganizowane wyjazdy na obozy konne to dobra okazja do połączenia aktywności ruchowej, poznania zasad cwałowania i kierowania końmi i cały rytuał do zgłębienia relacji człowiek – konie. Wakacje na obozy z końmi trwają przeważnie od tygodnia do dwóch. W zależności od oferty turnusu, wyróżnia się grupy jeżdżące pod względem obycia w jeździe na koniach.

Kobieta na koniui

Autor: vendicatorre
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci nie mające żadnego doświadczenia przechodzą obowiązkowe szkolenie przy instruktorze. Zanim rozpoczną kontrolne jazdy instruktor spędzi z nimi nawet kilka godzin opowiadając o sposobie rozumienia zwierząt, prawidłowym dokarmianiu, sposobie dojeżdżania. Wszyscy, którzy wcześniej zetknęli się z instruktażem i jazdą zostaną przepytani o zdobyte doświadczenie. W zależności od pokazanych przy jeździe próbnej talentów dzieci dzieli się na kilka grup, początkujące i zaawansowane.Wakacje na obozach konnych to nie relaks i przyjemność z leniuchowego trybu odpoczywania – patataj.com/oferta/obozykonne (patataj.com/oferta/obozykonne) takie oferty, w których czas spędzany na jeździe i wokół koni stanowi zdecydowaną większość. Bez różnicy czy traktujemy go jako zabawę, nowe doświadczenie, ewentualnie szlifowanie talentu i poznawanie przyszłej pasji, a być może pracy. Wakacje, na których większość czasu spędzane jest z końmi rozpoczyna się wczesną pobudką już o szóstej. Zwierzęta wymagają dokarmienia, umycia. Do tego dochodzą stajnie, pełne w karmy i napoje, które wypada również utrzymać w porządku.Konie to zwierzęta wymagające zadbania i opieki. Dlatego też dość wiele łączy te zwierzęta z człowiekiem – niedojedzeni, bez snu i przeforsowani fizycznie nie wykrztusimy z siebie krzty dobrej energii. Doświadczają tego profesjonalni jeźdźcy jak i wakacyjni adepci sztuki dojeżdżania koni. Zadbane na wszystkich sferach fizjologicznych konie będą gotowe do ćwicze?konie (szerzej tu: https://www.nadwigrami.pl)wałowaniem, skokami.

Konie

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty turnusu konnego to powyżej tysiąc złotych, w przypadku dwóch tygodni koszty urosną do co nawet 1600 złotych. Pomysłodawcy nie ograniczają się wyłącznie na wakacyjne turnusy tygodniowe, w ich propozycjach znaleźć można także indywidualne oferty dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania klienta.