Prowadzisz własną firmę? Zorientuj się gdzie znajdziesz niezbędne druki

W momencie gdy planujemy otwarcie własnej działalności gospodarczej, raczej decydujemy się na podjęcie branży, w której czujemy się pewnie. Były barman otwiera pub, mechanik swój serwis a zapalony gracz salon z grami komputerowymi. Lecz mimo dobrej znajomości rynku, konieczne nam są także inne umiejętności. Gdyż kierowanie firmą to nie jest nic łatwego, trzeba znać się nieco na marketingu oraz księgowości. Mamy do wyboru dwie opcje, albo zaangażować specjalnego pracownika, który będzie zajmował się trudnymi dla nas sprawami, albo osobiście się tym zająć, pragnąc oszczędzić troszkę funduszy.

W twoim warsztacie przeprowadzona została amortyzacja liniowa, a ty musisz to zaksięgować? A może musisz sporządzić aneks do umowy zlecenia dla swego podwładnego? Pod tym linkiem znajdziesz omówienie załącznik do umowy zlecenia. Jeżeli te zadania cię przerastają, dobrze zaangażować pracownika, który cię w tym wyręczy. Pewnie, że w tym wypadku twoja kompania powinna być dobrze działającą marką, bowiem taka dodatkowa osoba w drużynie wiąże się z wydatkami. Pewnie, że wszystko zależy od tego, jak duży będzie jej zakres pracy. Może to być po prostu księgowa z doskoku, trudniąca się podatkami, lub pełnoprawny manager, który za każdym razem będzie się orientował, w którym miejscu w twoim biurze leży druk KW-

malowidło - firma

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak nasza działalność jest na tyle mała, że nie opłaca nam się w zupełności zatrudniać dodatkowego człowieka, możemy osobiście się wszystkim zająć. W tym wypadku przydatny będzie internet. Przeglądając fora tematyczne, znajdziemy praktycznie każdą, potrzebną nam informacje. Dowiemy się w jaki sposób powinna być udokumentowana amortyzacja liniowa, znajdziemy gotowy druk KW czy dowiemy się jak sporządzać aneks do umowy zlecenia. Dobrze zajrzeć Poza tym, za każdym razem, kiedy nie będziemy wiedzieli jak sobie poradzić z jakimś problemem, będziemy mogli zgłosić się do innych uczestników forum o pomoc.

Jeżeli ciekawią Cię prezentowane w niniejszym artykule tematy i chcesz zobaczyć większą ilość informacji na tego typu temat – wejdź tu (http://www.inoffice.pl/male-biuro-do-wynajecia/).

Tego typu działanie zabierze nam nieco czasu, jednak dzięki temu nauczymy się ważnych rzeczy, które w przyszłości zapewne nam się przydadzą. Poza tym, zaoszczędzimy pare tysięcy złotych, które musielibyśmy miesięcznie wypłacać naszemu managerowi.

Jeśli prowadzisz swą kompanię, jedną z podstawowych spraw, jest zatroszczenie się o sprawy formalne. Jeśli interes szybko się rozkręca i nie posiadasz zbyt dużo czasu, warto zatrudnić odpowiednia osobę do księgowości. Jeżeli jednak masz małą firmę, możesz wykonywać te rzeczy na własną rękę.