Jak wybrać odpowiednie konto bankowe dla swojej firmy? Oto garść porad.

Jeśli prowadzisz swoją działalność gospodarczą lub myślisz o otworzeniu firmy, wtedy bez wątpliwości staniesz przede wszystkim przed zagadnieniem tego, jakie konto firmowe będzie dla Ciebie najlepsze. To, w którym banku będziesz trzymać swoje pieniądze jest bardzo istotną kwestią z punktu widzenia niemal całej firmy. Jak zatem dobrze wybrać i nie dać się nabić w butelkę? W współczesnych czasach konta firmowe proponuje niemalże każdy bank. Nic w tym dziwnego – najczęściej duże firmy mają o wiele więcej pieniędzy niż przeciętny Kowalski, co jest bardzo korzystne dla banku, dlatego banki zazwyczaj prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych udogodnień dla klientów biznesowych wyłącznie po to, aby ich do siebie przyciągnąć.

bankomat

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsze promocje i udogodnienia proponowane są najczęściej nowym klientom – banki w ten sposób chcą ich do siebie przyciągnąć. Jeżeli klient już otworzy konto w konkretnym banku, niewątpliwie będzie mu trudno z tego zrezygnować. Przenoszenie pieniędzy na nowe rachunki, zerwanie starej umowy i konieczność zawarcia nowej – to wszystko sprawia, że zazwyczaj zostajemy przy starym banku, nawet jeżeli już nie wszystkie proponowane przez niego warunki nam odpowiadają. Jeżeli zatem jesteś nowym klientem i szukasz dla siebie konta firmowego, oczywiście możesz liczyć na duże zniżki i udogodnienia.

Czym się kierować wybierając konta firmowe? Na pewno popytaj przyjaciół, w jakich bankach mają konta i czy są zadowoleni przykładowo z obsługi – w przypadku jakichś kłopotów okazuje się to bardzo ważne. Sprawdź także, jak wysokie oprocentowanie środków zgromadzonych na rachunku bankowym oferuje bank (rzuć okiem na ofertę dotyczącą – zwrot prowizji bankowej z odsetkami) oraz jakiego rodzaju lokaty możesz zakładać – wybierarka jest bardzo pomocna.

Dodatkowo upewnij się, czy bank oferuje możliwość zakładania subkont – to zdecydowanie bardzo ważne. Jeśli masz większą firmę i dokonujesz mnóstwa rozliczeń, będzie to niezwykle wygodne. Negocjacje z bankami bynajmniej nie będą prostym procesem, dlatego bez wątpliwości powinieneś się najpierw dobrze do nich przygotować. Pamiętaj, że im większą firmę prowadzisz, tym bardziej bank będzie chciał Cię mieć u siebie – to daje dobrą pozycję negocjacyjną. Jeżeli dobrze rozegrasz takie negocjacje, oczywiście będziesz mógł liczyć na naprawdę dobre warunki.