Leasing pracowników to obecnie bardzo popularna metoda zatrudniania ludzi przez firmy starające się zredukować koszty

Wynajmowanie pracowników staje się ostatnio niezwykle spopularyzowaną formą zatrudnienia. Jest to metoda, która pozwala na ograniczenie kosztów pracy oraz utrzymywanie zatrudnienia na minimalnym poziomie.

Można w taki sposób pozyskać np. pracowników z zagranicy.
ekonomia

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - usługi

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ciekawi nas więc leasing pracowników, to warto trochę o tym poczytać w Necie. Jeżeli odpalimy wyszukiwarkę oraz wpiszemy właściwe hasło, to bez wątpienia otrzymamy prędko bardzo wiele ciekawych wyników z adresami witryn z radami prawnymi. Jeśli chcemy na ten przykład, aby pracownik z Ukrainy wykonał dla nas jakąkolwiek pracę, a jest on zatrudniony w innej firmie, to możemy podpisać z nią umowę o wypożyczeniu owej osoby na wyznaczony czas, aby była zatrudniona u nas. Dzięki temu można płacić zatrudnionym tylko wtedy, gdy ich rzeczywiście potrzebujemy.
Gdy wczytamy się w rady zamieszczone w sieci, to przekonamy się, że leasing pracowników (zobacz agent nieruchomości) jest coraz częściej wykorzystywany. Spore zyski z niego ma naturalnie spółka, która takich pracowników otrzymuje. Może ona znacznie obniżyć koszty własnej działalności i wypożyczać zatrudnionych tylko na określone okresy. Wiąże się to jednak z kilkoma minusami. Pracownik z Ukrainy, który nie jest u nas na stałe, nie będzie mocno powiązany ze spółką oraz może wykonywać swoje obowiązki trochę mniej skutecznie – czytaj całość tutaj o pracownikach z Ukrainy.

Warto zatem rozważyć wszelkie plusy i minusy oraz pomyśleć nad wypożyczaniem pracowników od innych firm, gdy będą nam potrzebni. Być może będzie to to doskonałe wyjście dla naszej spółki.