Mnóstwo spółek w dzisiejszych czasach chce zjednać sobie lojalnych klientów, którzy często będą wracać

Teraz jest tak ogromna ilość różnych usług oraz towarów, że każdy klient ma możliwość wybierać i przebierać w propozycjach.

kurs

Autor: Bankenverband – Bundesverband deutscher Banken
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to każdy producent czy usługodawca chce się wyróżniać na tle pozostałych oraz zjednać sobie klienta jako lojalnego odbiorcę.

oświetlenie

Autor: News Oresund
Źródło: http://www.flickr.com
Nikogo w dzisiejszych czasach nie dziwią już różnego typu programy lojalnościowe, które oferują prawie wszystkie firmy. Mamy możliwość zbierać punkty na stacjach paliw i potem dostawać za nie różne gadżety czy zniżkę na paliwo.

Jeśli poszukujesz interesujących informacji na omawiany temat, polecam przeczytać (http://inoffice.pl/biuro-wirtualne/) nas, a z pewnością znajdziesz interesujące fakty.

W niejednym sklepie, od małego zieleniaka po ogromny supermarket, mamy możliwość otrzymać kartę stałego klienta. Wiąże się to rzecz jasna z różnymi profitami. Możliwe, że nasze 10. zakupy będą gratis lub po zdobyciu potrzebnej ilości naklejek za zakupy otrzymamy coś w dużej przecenie – może rewelacyjną patelnię lub niezawodny mikser. Starczy otworzyć portfel, by zorientować się w tym, ilu kart tego rodzaju jesteśmy posiadaczami. Pewnie nie jesteśmy tego do końca świadomi, ale obsługa programów lojalnościowych to nie jest taka prosta sprawa. Trudnią się tym profesjonalne firmy. Ustalają one budżet, który powinien być przekierowany na tego rodzaju akcję, robią badania konsumenckie i dopiero na koniec wdrażają program. To jednak nie koniec ich pracy. Po pewnym czasie są zobligowani do stworzenia wstępnych raportów o wynikach programu.

Każdy właściciel firmy ma zamiar przecież na tym zarobić, a nie stracić. Program lojalnościowy ma zwiększyć ilość klientów firmy i częstotliwość robienia przez nich zakupów.