Inwestycja w obligacje korporacyjne – dobre i złe strony, sposoby zarabiania

Obligacje przedsiębiorstw, inaczej zwane korporacyjnymi to dobra pożyczone od różnych placówek czy osób fizycznych przez firmy. Obligacje te są stwierdzeniem ilości tych dóbr. Mają one ustaloną stopę procentową. Emitent, to znaczy instytucja, która zyskuje pieniądze korzystając z obligacji, jest zobowiązany wypłacać wynagrodzenie posiadaczowi obligacji. Wysokość jest zależna od oprocentowania. Obligacje można także zabezpieczać, przykładowo nieruchomościami.

Inwestycja w obligacje z dnia na dzień jest coraz bardziej popularna. Może ona pomóc w zarabianiu. Jak jednak to uczynić? Zyskuje się pieniądze dzięki oprocentowaniu, różnicy pomiędzy sprzedażą a kupnem obligacji przedsiębiorstw. Przeciwnie do akcji cena obligacji nie wahają się znacznie, co tym samym wiąże się z możliwością mniejszych zarobków, jednak bardziej pewnymi.

Gotówka

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda przy inwestycji w akcje można zarobić o wiele więcej, jednakże wszystko może skończyć się wielką stratą. Inwestycja (inwestor zastępczy wrocław) w obligacje jest związana z głębszym spokojem i jest idealna dla przedsiębiorców, które nie chcą odczuwać za wiele adrenaliny. Należy wspomnieć, że tego rodzaju pożyczka nie sprawia, że osoba, która posiada obligacje może w jakimś stopniu decydować o naszej firmie. Dalej posiadamy pełną decyzyjność. Obligacje można także dopasować do zapotrzebowania firmy. Ustalić liczbę oprocentowania lub czas wypłaty odsetek. Trzeba mieć świadomość, że tego rodzaju inwestycja w obligacje jest korzystna dla firm, które posiadają naprawdę dobrą sytuację finansową. Może zdarzyć się również sytuacja, w której przedsiębiorstwo zbankrutuje przez to, że kapitały obce powiększą swój udział. Jednak prawidłowo ulokowane obligacje korporacyjne są idealną szansą na zwrot zainwestowanych pieniędzy oraz dodatkowo spory zysk. Więcej: . Reasumując jeżeli chcemy zainwestować nadwyżki finansowe warto przemyśleć obligacje.

Po pierwsze dlatego, że posiadają naprawdę wysokie oprocentowanie. Dodatkowo mamy świadomość zysków już na samym początku inwestycji. Jest więc to sposób niemal pewny. Jedną z możliwości straty jest jednak upadłość emitenta, co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. Jest to najpoważniejsze ryzyko. Konieczne jest więc zbadanie emitenta bardzo skrupulatnie. Istnieje możliwość spłacenia podwyżki przed końcową datą płatności. Trzeba nie zapominać, że inwestycja w obligacje to rodzaj długu, a sukces jaki może zdobyć firma jest powiązany ze zdolnością do spłaty długu.