Egzotyczne podróże

Dominikana, państwo położone na wyspie Haiti to jedno z ukochanych miejsc na ziemi nie tylko hollywodzkich gwiazd. Obecnie, na bielutkich plażach Dominikany, w cieniu rozłożystych plam kokosowych z zadowoleniem relaksują się rodziny Kowalskich oraz Nowaków.

Egzotyczne wycieczki

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak nie lubimy całodniowego plażowania czekają na nas atrakcyjne wycieczki fakultatywne Dominikana. W stolicy kraju, San Domingo zobaczymy wiele interesujących zabytków z czasów kolonialnych, a także urokliwe kafejki z tanim i smacznym jedzeniem. Największe wrażenie robi jednak na turystach fantastyczna przyroda. Koniecznie musimy więc popłynąć na pobliską wysepkę Saona, by ujrzeć piaszczystą płyciznę Piscina Natural.

A jeżeli nastawiamy się na Dominikana nurkowanie, w czystej i cieplutkiej wodzie spędzimy wspaniałe chwile przypatrując się oryginalnie ubarwionym egzotycznym rybom – wycieczki na Dominikanę z Villapolonia. Gdy zdecydujemy się na wycieczkę na safari, wiedzmy, że wielką atrakcją tej eskapady jest wspinaczka trasą która wiedzie przez… siedmiostopniowy wodospad.

Szczególnie atrakcyjną porą jest na wyspie przełom stycznia oraz lutego. To właśnie wtedy na Karaiby przypływa co roku ponad 200 waleni, by zakładać rodziny i rodzić potomstwo. Po zwiedzaniu klimatycznego miasteczka zrelaksujmy się dając się skusić na pachnące danie w jednej z restauracji – bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć. A potem odwiedźmy sklepiki, wybierając upominki dla bliskich.

Egzotyczna wycieczka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wycieczki Karaiby możemy zakupić w wersji first minut i last minut. W opcji first minute, na ofertę należy się zdecydować minimum z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli i tak planujemy wakacje, po co czekać do ”ostatniego dzwonka”?

Dobrze jest też korzystać z ofert last minute.

Czy ten wpis jest dla Ciebie interesujący? Chcesz obejrzeć więcej wiadomości na podobny temat? Więc idź tu wakacje azerbejdżan i czytaj następny wątek.

Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym cena będzie korzystniejsza. Na ”chwilę” przed wyjazdem może trafić się nam wycieczka przeceniona nawet o 40 procent. Zakładając, że mamy tak mocne nerwy, aby czekać spakowanym do ostatniej chwili, nie wiedząc do końca, czy będzie tani bilet. Nieco tańsze zdarzają się również wycieczki sprzedawane drogą internetową, albowiem nie trzeba płacić za pośrednictwo agenta.