O czym warto wiedzieć, jeśli chcemy rozwiązać umowę o pracę.

Niejednokrotnie będąc zatrudnionym w jakiejś spółce po jakimś czasie czujemy, iż przestają nam pasować warunki zatrudnienia, nie satysfakcjonuje nas już, że trochę mało otrzymujemy wynagrodzenia bądź iż nasz dyrektor nie potrafi nas docenić, nie otrzymujemy podwyżki ewentualnie bez przerwy jesteśmy odsuwani od awansu bez otrzymania jasnych oraz prawdziwych przyczyn, choć mamy świadomość, iż poradzilibyśmy sobie doskonale na nowym stanowisku.

praca

Autor: JZO,
Źródło: JZO,
Dlatego także po jakimś czasie zaczynamy się zastanawiać, jakie są przyczyny, że stale pracujemy w tym samym miejscu pracy a także zaczynamy aktywnie oraz zaangażowaniem szukać ciekawszej pracy – . Czasami udaje nam się coś bez kłopotu znaleźć i następnej kolejności czeka nas rozmowa z obecnym pracodawcą, który nie zawsze będzie chciał pójść nam na rękę a także wypowie nam umowę tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Wiadomo, że zazwyczaj i nas, i naszego byłego już kierownika ogranicza miesięczny okres wypowiedzenia, jednak czasami wydarzy się tak, że mamy możliwość zatrudnić się w nowej pracy wcześniej oraz prosimy naszego pracodawcę o skrócenie okresu wypowiedzenia, tak byśmy już w ciągu kilkunastu dni bądź tygodnia mieli możliwośćzacząć pracować w nowym miejscu.

Jeżeli uda nam się już dojść do ugody z naszym kierownikiem i będziemy mogli odejść z firmy na dobrych dla nas warunkach, to następnym krokiem będzie dostarczenie dokumentu wypowiedzenia umowy o pracę. Odpowiedni formularz na pewno wynajdziemy w sieci, jedyne co będziemy musieli zrobić to napisać w wyszukiwarce frazę typu wzor wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika. Takowa fraza pozwoli nam znaleźć pasujący druk niezbędny nam do rozwiązania umowy o pracę z naszą obecną firmą – gdzie znajdę wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika.

dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Po wydrukowaniu odpowiedniego pliku nie pozostanie nam nic innego, jak uzupełnić taki wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika (Rozglądasz się za dobrą pracą? Rzuć okiem na propozycje – praca magazynier białystok workservice) i zostawić go w kadrach, żeby już ostatecznie zamknąć swoją obecną karierę zawodową w aktualnej firmie. W momencie, kiedy w najbliższej przyszłości mamy zamiar ponownie zmienić miejsce zatrudnienia, to nic nie stoi na drodze, ażeby po raz kolejny wykorzystać znalezione wcześniej dokumenty i zmienić miejsce pracy bądź stanowisko na bardziej nam odpowiadające – nie wiem, gdzie znajdę wzor wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika. Najistotniejsze to nie lękać się zmian i wyzwań – jeśli nie czujemy się dobrze w obecnej pracy, próbujmy to zmienić!