Świat teraz handluje tysiącami produktów codziennie – przedsiębiorstwa potrzebują zatem fachowych logistyków

Ludzkość stworzyła zdolność przerzucania różnego typu produktów na naszej planecie. W supermarketach możemy zobaczyć artykuły z Japonii albo Ameryki, telefony mamy ze Stanów, a odzież z Tajlandii.
Każda firma, która sprowadza artykuły z zagranicy poszukuje spedytorów i logistyków, by profesjonalnie zajmowali się zakupami.

składka

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
specjalista ds. logistyki

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego zwykle niezbędny jest wtedy specjalista ds. logistyki. Zwykle przedsiębiorstwa stawiają na ludzi, którzy mają już jakieś doświadczenie w spedycji oraz znają języki obce. Wydaje się to być bardzo trafne wymaganie, ponieważ trudno byłoby komuś pracować (Poszukujesz zatrudnienia? Rzuć okiem na oferty: work service praca operator wózka widłowego częstochowa) w logistyce i prowadzić korespondencję z obcokrajowcami bez znajomości przynajmniej języka angielskiego. Dodatkowo osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna znać specjalistyczne programy, które pozwalają na wprowadzanie zamówień do systemu. Wówczas cały dział, wraz z kierownikiem, widzi jakie postępy robimy przy danym zamówieniu. Do systemu trzeba wklepywać potem różne informację – datę oraz dane zamówienia, czas dostarczenia oraz fakturę. Od kogoś na tym stanowisku wymaga się dobrej organizacji pracy i motywacji. Jednak, nie powinien być to człowiek, który nie lubi kontaktów z ludźmi, ponieważ jego głównym zadaniem będzie kontakt się z dostawcami i dogadywanie szczegółów zamówień.

Powinna więc być to osoba elokwentna i bardzo aktywna. Plusem pracy w logistyce wydaje się być możliwość używania języka obcego oraz regularne wyjazdy służbowe do krajów partnerów czy dostawców.