Jak szybko rozliczać PIT przez internet?

Wszystkie dorosłe osoby zobowiązane są do tego, by każdego roku rozliczyć PIT. Nie jest to obowiązek za bardzo uwielbiany przez większość, niemniej jego pominięcie może grozić poważnymi konsekwencjami. Dlatego też z większym albo mniejszym entuzjazmem, wszyscy musimy się rozliczyć.

obliczenia finansowe

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie jednak regularne rozliczenie nie powinno wcale wiązać się z czasem spędzonym w urzędach. Dzięki możliwości wirtualnego rozliczenia można to zrobić w dowolnym miejscu i o każdej porze. Mimo to wiele ludzi wciąż nie wiem, jak wypełnić PIT przez internet (przejdź do strony) oraz czy to ogólnie jest bezpieczne.

Rozliczenie PIT wykonywane przez „phrase” (zobacz pozycjonowanie na długi ogon) jest prostsze niż uważa większość z nas i co istotne – całkowicie bezpieczne. Najważniejszą zaletą jest przede wszystkim łatwość obsługi systemu umożliwiającego nam przesłanie rozliczenia rocznego do Urzędu Skarbowego drogą internetową. W praktyce program ten prowadzi nas właściwie krok po kroku, podświetlając na czerwono miejsca, jakie musimy wypełnić. Co ciekawe, w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości zrobionych w trakcie wypełniania, system daje nam o nich znać.

rachunki

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Proces złożenia dokumentu rocznego rozliczenia PIT zakańczamy rzecz jasna wysłaniem dokumentu. Trzeba pamiętać jednak, iż po przesłaniu program przydzieli nam indywidualny numer, którego nie możemy nikomu ujawniać. Będzie trzeba go wpisać w następnym formularzu. W ten sposób sieć dostarczy nam istotne urzędowe poświadczenie odbioru i ten właśnie dokument jest finalnym dowodem na to, że nasz PIT był odpowiednio dostarczony w terminie (wsparcie przy rozliczeniu). Jest to niezwykle ważna kwestia, dlatego też nie powinniśmy przeoczyć tego etapu.

Jak się zatem okazuje w rzeczywistości, wirtualne składanie PITów wcale nie jest takie trudne jak nam się wydaje.czytaj więcej galeriaoswietlenia.pl galeriaoswietlenia.plProgram jest również niezwykle bezpieczny, w związku z tym nie musimy się martwić o to, że nasze dane dostaną się w niepowołane ręce. Należy pamiętać, iż możemy zaoszczędzić wiele cennego czasu, który dotychczas poświęcaliśmy na dojazd do urzędu czy wyczekiwanie w kolejkach. Oprócz tego trzeba pamiętać o tym, że internetowe programy są bardzo proste w obsłudze. Za sprawą tych urządzeń można również samodzielnie i bezbłędnie wypełnić nasze rozliczenie. Warto zatem wykorzystywać takie możliwości.