Chcesz szybko otrzymać zwrot nadpłaconego podatku, użyj modelu PIT online

PIT 37 jest najczęściej używanym formularzem używanym przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym . Zeznanie podatkowe na druku PIT 37 składają wszystkie osoby, które zatrudniane są przez swojego pracodawcę na podstawie umowy o pracę, umowę o dzieło lub umowę zlecenie.

obliczanie podatku

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W tych przypadkach podatnicy potrącają podatek w wysokości 18 lub 32 procent, w zależności od wysokości uzyskanego zysku czyli dokonują obrachunku według ogólnych reguł. W przypadku PIT 37 płatnicy mogą dokonywać rozliczenia jednoosobowo lub razem z małżonkiem – . Małżonkowie którzy, skorzystają z prawa rozliczenia ulgowego, mogą otrzymać niższą kwotę podatku.

jest wiele procedur dotyczących rozliczania dokumentów PIT i metod ich przesyłania do właściwego miejscowo urzędu skarbowego.

Opublikowane w tym miejscu informacje są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę ubezpieczenie agencji pracy, na której znajdziesz podobne tematy.

Przy składaniu deklaracji podatkowej coraz więcej obywateli korzysta z formy wspierania wybranych z z wykazu prowadzonego przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej, fundacji, przekazując 1 proc. należnego podatku. W części I PIT 37 podatnik może wpisać numer Krajowego Rejestru Sądowego organizacji pożytku publicznego, którą chce wspomóc. Na jej rachunek bankowy, urząd skarbowy przekazuje 1 proc. podatku.

dokumenty

Autor: 5of7
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazanie 1 proc. podatku przez podatnika na rzecz stowarzyszenia pożytku publicznego nie wiąże się dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami. Płatnik wyłącznie ma do decyzji, czy swój 1 proc. chce przekazać darowiznę na rzecz organizacji pożytku publicznego, czy zasilić nim kasę państwowy. Gotowy formularz można wysłać drogą pocztową lub online – . Przesłany PIT 37 przy użyciu internetu ma wiele pozytywnych stron. Przede wszystkim, dzięki temu bez niepotrzebnego drukowania papierowych wersji, bez odwiedzin w urzędzie skarbowym lub stania w kolejce do okienka na poczcie, płatnik w szybki sposób i wygodnie przesyła swój druk PIT 37 do właściwego urzędu. Ponadto dzięki PIT online, płatnik z dużym wyprzedzeniem otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku.