Nie zapomnij rozliczeniu się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

Wszelki pozyskiwany prawnie przychód, bez względu na to czy jest to zysk z pracy zawodowej, z renty bądź również z emerytury musi pozostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, czyli w Pit 2016.

rozliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
By rozliczyć się z podatku dochodowego należy wypełnić odpowiedni formularz PIT – , który można zdobyć w Urzędzie. Z podatku dochodowego muszą zliczać się zarówno osoby prywatne, jak również różnorodne instytucje, przedsiębiorstwa bądź też firmy. Brak rozliczenia podatkowego prowadzi do niezmiernie sporych konsekwencji, są to na ogół sankcje karne w postaci płatniczej, takie jak grzywna, aczkolwiek nie rozliczenie się z podatku może też przyczynić się do kary pozbawienia wolności.

Prócz rozliczenia się z podatku powinno się również pamiętać o tym, by zrobić to w stosownym terminie. W roku 2016 Pit 2016 należy rozliczyć do końca kwietnia. Wypełniony formularz trzeba oddać do Urzędu Skarbowego.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to w najświeższej ofercie również znajdziesz coś, co będzie dla Ciebie wartościowe. Kliknij więc ten link!

Jeśli nie wiesz w jaki sposób poprawnie rozliczyć PIT to zdołasz skorzystać z pomocy wykwalifikowanych osób. W Urzędach Skarbowych wolno uzyskać rozliczenie PITU oddając 1 procent z rozliczenia. Nie jest to dużo, a dzięki temu masz pewność, że Twój PIT bez wątpienia zostanie poprawnie i dobrze rozliczony. Zdołasz także skorzystać z pomocy innych osób, które wiedzą jakim sposobem rozliczyć PIT. Coraz więcej ludzi decyduje się współcześnie także na samoistne rozliczenie podatku, bo teraz można skorzystać z różnych programów komputerowych, jakie pozwalają prawidłowo zrealizować oraz rozliczyć PIT.

formularze podatkowe

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Skorzystanie z takich programów jest naprawdę proste, bo są one proste w obsłudze, a także mają klarowną oraz przejrzystą instrukcję, jaka przeprowadzi Cię przez kolejne kroki wypełniania i szacowania PITu – . Dużo z tych programów dostępnych jest bezapelacyjnie darmowo, dlatego za pobranie takiego programu na swój komputer oraz skorzystanie z niego nie uiścisz ani grosza.