PIT oddany po czasie to jedynie kłopoty

Niepunktualne złożenie zeznania fiskalnego niesie za sobą nie tylko skutki finansowe. Podatnicy którzy się spóźnią muszą się liczyć również z utratą pewnych przywilejów.

apartamentowce

Autor: Wings Development
Źródło: Wings Development

I chociaż dostęp do odliczeń pozostanie, znikną preferencyjne formy opodatkowania. Pragniesz złożyć deklarację wspólnie z współmałżonkiem? A może jako jednostka samotnie wychowująca latorośl? Nie zapomnij o przekazaniu zeznania do końca wskazanego dnia. Spóźniona deklaracja odbierze również prawo do oddania 1 % podatku na wybrany cel. PIT oddany na czas pozwoli wyselekcjonować organizację pożytku publicznego i wesprzeć ją konkretną kwotą pieniążków. Jedyne, co powinieneś wykonać, to wypełnić dodatkową kolumnę w blankiecie. Starczy napisać KRS i nazwę dotowanej instytucji.
monitor komputera

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
O czym jeszcze warto pamiętać? Spóźnione rozliczenie z fiskusem wydłuża również czas wyczekiwania na możliwy zwrot podatku. Co do reguły, urząd fiskalny zwraca środki najdalej po upływie 3 miesięcy od dnia oddania PIT-a. Im wcześniej dostarczysz pity 2017, tym prędzej uzyskasz nadpłatę.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę (http://www.abk.pl/) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie ceny, zatem się nie rozczarujesz!

efektywne postępowanie upraszcza rozliczenie on-line. Kilkudniowe opóźnienie w złożeniu PIT-a, a nawet w zapłacie podatku, nie musi jednak skutkować poważnymi sankcjami. Jednokrotne przewinienia urząd fiskalny traktuje raczej miękko. Nie musi zaraz wykorzystywać kary pieniężnej. Ważne jest, ażeby zapominalski podatnik jak najszybciej dostarczył zaległą deklarację a także uregulował zobowiązanie.

Musimy także poinformować urząd o zaistniałej sytuacji, zanim urzędnicy sami zauważą nieobecność dokumentów. Osoba, jaka nie rozliczy na czas, posłużyć się może instytucją tzw. czynnego żalu.