Pit za bieżący rok przez internet

Rozważaliście Państwo jak szybko rozliczyć podatek od dochodów osobistych za rok 2013? Im bliżej tej daty tym częściej przychodzi nam na myśl aby przekazać tą czynność komuś innemu. Najlepiej zapłacić komuś, kto się doskonale zna na rozliczeniach PIT-ów, przekazać dane i mieć to za sobą.

Informujemy jednakże, że calutki proces można przejść znacznie szybciej i na dodatek bez ponoszenia kosztów. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi, PIT 2013 online, czyli system do rozliczania deklaracji podatkowej przez internet.

Urząd skarbowy

Autor: Tomasz Czerko
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczanie podatków od dochodów osobistych i następnie ich wysyłanie przy wykorzystaniu internetu jeszcze parę lat temu było nie do wyobrażenia. Dzisiaj z kolei to zjawisko coraz bardziej powszechne i z roku na rok coraz częściej wybierane. Nie ma, co się dziwić, użytkownik przecież siada przed komputerem, wklepuje dane poprzez i następnie przesyła je do Urzędu Skarbowe. W ten właśnie sposób podatnik zostaje rozliczony, pozostaje tylko czekać na ewentualny zwrot podatku.

Aczkolwiek prędkość przejścia przez cały proces to nie jedyne plusy. Należy mieć świadomość, że wypełnieniem formularza przez Internet w aplikacji może zająć się każdy niezależnie od tego czy orientuje się w prawie podatkowym czy też nie. To program dba o to żeby wpisywane dane były właściwe i również system troszczy się o zgodność deklaracji podatkowej ze współcześnie panującymi zarządzeniami prawnymi (ważny link).

Wypełnianie deklaracji podatku od dochodów osobistych w taki sposób jest zupełnie bezpieczne. System utworzony był tak ażeby tylko użytkownik wypełniający PIT miał dostęp do własnych danych a przesyłane dane (zobacz oceń) są utajniane, toteż tym samym niemożliwe do przejęcia przez osoby niepowołane.W związku z wieloma plusami, które wiążą się z rozliczeniem się z PIT drogą Internetową, nakłaniamy Państwa do takiego rodzaju składania deklaracji w tym roku.