Pit warto wysłać jak najprędzej, pomogą nam w tym specjalne programy albo witryna Ministerstwa Finansów

Każdego roku większość z nas ma obowiązek wypełnić pit, nie jest to zbyt przyjemny obowiązek, toteż dobrze jest załatwić go jak najprędzej i nie czekać do ostatniej chwili. Teraz posiadamy wiele sposobności, aby znacząco przyspieszyć te formalności.

rozliczenie pit 37

Autor: swimboy1
Najpopularniejszym drukiem jest pit 37, wypełnia go większość ludzi, którzy wykonują pracę na podstawie zwykłych umów o pracę albo dzieło. Jeżeli zarabiamy tylko w jednej firmie, rozliczenie pit 37 nie będzie stanowić jakiegokolwiek kłopotu – rozliczenie pit 37. Nasz pracodawca ma obowiązek dostarczyć nam właściwy formularz, który ułatwi nam rozliczenie podatku. Lepiej to uczynić jak najszybciej, jeszcze w pierwszych miesiącach roku, możemy wówczas mieć szansę na ewentualny niezwłoczny zwrot nadpłaty. Jeżeli będziemy czekać z rozliczeniem pit (zobacz pit 2020 program) 37 do ostatniego momentu, to okres oczekiwania na pieniądze najpewniej przeciągnie się do kilku miesięcy. Lepiej też pamiętać, aby nie spóźnić się z przesłaniem formularza, gdyż Urząd Skarbowy może nam naliczyć karę. Jeśli nadajemy pit na poczcie, to miejmy na uwadze, aby zatrzymać dowód nadania, co może być przydatne w przypadku jakichkolwiek kłopotów.

Podatnicy, którzy nie posiadają zbyt wiele wolnego czasu lub wolą komfort, zdecydowali się złożyć pit 2015 online, przy pomocy portalu Ministerstwa Finansów. Nieistotne, który z formularzy mamy obowiązek wysłać, specjalistyczny program pozwoli nam wybrać odpowiedni, a następnie usprawni obliczenie należnego podatku. Jeśli czeka nas rozliczenie pit 37, po prostu dobieramy ten druk, wprowadzamy potrzebne dane oraz wszystkie niezbędne kwoty. Potem przesyłamy gotowy pit wprost do właściwego Urzędu przez Internet. Na końcu dostaniemy specjalny numer nadania, który lepiej zanotować na kartce. Możemy zatem pozałatwiać wszystkie formalności bez wychodzenia z mieszkania, przesiadując komfortowo przed monitorem. Naturalnie warto mieć na uwadze, iż kiedy rozliczamy pit 2015 online, powinniśmy szczegółowo posprawdzać podane dane, gdyż jakiekolwiek błędy spowodują, że fiskus zwróci się do nas z prośbą o korektę – zobacz. By tego uniknąć starczy przed przesłaniem parę razy dokładnie przejrzeć gotowy formularz i wyłapać wszystkie pomyłki.