Raz w roku jesteśmy zobowiązani wysłać dokumenty podatkowe – nie każdemu to odpowiada, ale niestety nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić

Są tacy, którzy można rzecz lubią formularze podatkowe. Może lubią to nazbyt wielkie uproszczenie, ale przynajmniej ich to nie irytuje. Chodzą po świecie jednak tacy, którzy nie lubią matematyki oraz sumowania czy dzielenia.

Dla tych osób wypełnienie formularza nie jest już takie proste.
IT

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście od kilku lat z internetu jesteśmy w stanie ściągnąć program do rozliczania PIT. Dzięki temu wypełnienie formularza będzie znacznie łatwiejsze i szybsze. Program podpowiada nam które okienko musimy uzupełnić i samodzielnie sumuje wszystkie elementy. Nie musimy bać się także tego, że popełnimy jakiś błąd, bo możemy to usunąć jednym ruchem ręki. W przeszłości należało sięgnąć po nowy dokument i zacząć wypełniać go od początku, bo do Skarbówki nie możemy przynieść poprawianego dokumentu. Szczęśliwie te czasy już nie wrócą.
PIT2017 mamy możliwość składać jeszcze przez jakiś czas, także nie musimy się stresować. Należy znaleźć odrobinę czasu i bez irytacji zaznajomić się z instrukcją obsługi danego dokumentu. Najprostszy PIT to ten z liczbą 37. Jeżeli ktoś ma biznes, to jest zobowiązany wysłać inny dokument (www.happytree.com.pl/). PIT 36 jest odrobinę dłuższy i bardziej skomplikowany, ale nie musimy się zbytnio stresować. Ten formularz również jest dla ludzi, więc można go wypełnić.

Trzeba tylko zabrać się do dzieła odrobinę wcześniej. Pamiętajmy, że najwięcej stresu wynika nie z trudności z PIT-em, a z niewystarczającą ilością. Zwłaszcza jeżeli PIT będziemy wypełniać tej wiosny po raz pierwszy w życiu.