Zakopane dla seniorów i osób niepełnosprawnych ruchowo

Ponieważ jestem osobą poruszającą się o kulach, zastanawiałam się ostatnimi czasy dokąd może wyjechać osoba niepełnosprawna ruchowo, albo senior (na tyle funkcjonujący że wyjazd jest możliwy), któremu to nieco zbrzydły już wyjazdy nad nasze morze, albo też uzdrowiska typu: Rabka Zdrój czy Szczawnica.

Doszłam do wniosku, że interesującym wyjściem może stać się nocleg w Zakopanem, w centrum dokładnie, albowiem pozwoli to seniorom jak i osobom niepełnosprawnym na nadzwyczaj przyjemne przechadzki po czarownej, przeszło sto trzydziestu letniej uliczce – po Krupówki – głównej ulicy Zakopanego. Entuzjaści architektury z pewnością będą zafascynowani charakterystycznym, zakopiańskim charakterem budowli, rozpropagowanym przez literatów i poetów pierwszej połowy dwudziestego stulecia.

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to doskonała baza wypadowa dla seniorów, łaknących pięknych pejzaży, widoków tatrzańskich. Wystarczy kilkudziesięciu minutowa przechadzka na wzgórze Antałówka skąd roztacza się cudowny widok na najwyższe góry naszego kraju. Nocleg w Zakopiańskim apartament to również dobre miejsce dla pasjonatów historii. Niezwykle interesującym zabytkiem jest cmentarz na Penksowym Brzysku, warte odwiedzenia miejsce, chociażby z powodu wrażeń estetycznych. Oczywiście dla nestorów harcerzy stolica polskich Tatr to dodatkowo miejsce sentymentalne, bowiem nocleg noclegi w szklarskiej porębie kasprowicza 13 w centrum Zakopanego może stać się przyczynkiem do tropienia śladów Andrzeja i Olgi Małkowskich, którzy uwielbiali Zakopane. Tu też znajduje się grób pani Olgi Małkowskiej.

Wędrowcy mają sposobność wynająć w Zakopanem apartament i rozkoszować się nocnym życiem polskiej stolicy Tatr. W tymże mieście na każdym kroku praktycznie spotkamy kafeterie, domy restauracyjne, czy dancingi, które zadowolą najbardziej wybrednych spośród gości. Przykładowo Białka Tatrzańska ze swoim kompleksem hotelowo-basenowym, korzystającym ze źródeł geotermalnych znajdujących się w pobliżu Zakopanego. Zakopane jest także wspaniałą bazą wypadową na eskapady po Słowacji i największej tamtejszej atrakcji „Słowackim Raju”, rewelacyjnie utrzymanych marszrutach w słowackich Tatrach, co może być dodatkowo pretekstem do posmakowania ogromnie wybornej kuchni naszych słowackich sąsiadów, bardzo zresztą przyjacielskich i uprzejmych.