Rozliczenie się ze Skarbówką tak aby zdążyć w terminie

Każdy, kto ma firmę musi wypełnić deklarację podatkową. To istotne, żeby nie zapominać o tym, by zdążyć na czas. Bo jeżeli wyjdzie na to, że złożyliśmy PIT za późno, to będzie trzeba zapłacić karę, choć może nas uratować kajanie się. Do składanego po czasie PIT-u powinniśmy dodać list z przeprosinami i powodem spóźnienia. Osoby, które mają działalność gospodarczą muszą wypełnić pit 36.

podatki

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście tu również trzeba uważać, bo w pewnych przypadkach należy złożyć inny PIT.

Podobnie emocjonujące artykuły znajdują się w analogicznym serwisie. Jeśli chcesz je przeczytać – zobacz pod linkiem, który jest tu.

Tak, więc najsensowniej porządnie sprawdzić informacje, które są zamieszczone na stronie www Urzędu Skarbowego albo pójść do siedziby Skarbówki, gdzie podlegamy i o wszystko wypytać. Możemy też pójść do księgowego i się wszystkiego dowiedzieć. To ważne, by wypełnić odpowiedni druk, bo do każdego druku istnieje książeczka z wiadomością jak wszystko uzupełnić. Kiedy weźmiemy zły PIT, to nic nam nie będzie pasować i nie uda nam się owej deklaracji wypełnić. Nie jest to coś bardzo trudnego, jedynie na wstępie prowadzenia działalności można mieć z tym kłopot, potem nie będzie żadnych problemów. Uzupełnienie zeznania podatkowego

Każdego roku należy porozliczać się ze Skarbówką. Sporo osób się cieszy, bo mogą otrzymać zwrot, ale wielu ludzi raczej nie jest zadowolonych, bo powinni płacić. Jednak wszyscy musimy nie zapominać jak ważne jest to, by wypełnić i złożyć deklarację podatkową do określonego terminu. Oczywiście, kiedy chodzi o pity 2016, to nie różnią się one od tych które składaliśmy rok wcześniej. Dlatego nie powinniśmy mieć kłopotu z uzupełnieniem deklaracji. Chociaż jak wiemy wielu ludzi zwraca się do księgowych albo znajomych, którzy są bardziej biegli, jeśli w grę wchodzą obliczenia. Dodatkowo faktycznie powinniśmy pomyśleć o tym, by rozliczyć się drogą internetową. Więcej w tym temacie: .

Ministerstwo Finansów zorganizowało platformę, dzięki której możemy wszędzie tam gdzie mamy dostęp do Internetu, porozliczać się. Jest to rzeczywiście ogromne uproszczenie. Zwłaszcza, że po zalogowaniu się widzimy, że część rubryk mamy już uzupełnione. Dlatego jeśli do tej pory jeszcze nie było sposobności wypełniać e-deklaracji, a zawsze stawialiśmy na zwykłe metody, to naprawdę warto to zmienić.