Zabierasz się akurat do rozliczania PIT-a? Sprawdź, jak mnóstwo dobrego możesz zrobić!

Jeśli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, na pewno musisz przeczytać nasz artykuł – niestety nie dowiesz się teraz z niego, jak zapłacić mniejsze podatki, jednakże dowiesz się innej ważnej rzeczy – jak spowodować, aby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech, równocześnie nie tracąc na tym ani złotówki.

firma - wyobrażenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazuj 1% swojego podatku na charytatywne cele
Jeśli tylko rozliczasz jakiekolwiek przychody, przysługuje Ci możliwość przekazania równowartości jednego procenta całego należnego od Ciebie podatku na wybrane charytatywne cele. Dzisiaj obiektem takiego podarunku może być właściwie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się więc, na co konkretnie chciałbyś przekazać pieniądze, a następnie sprawdź, jaki numer KRS powinieneś wpisać w PIT-a – praktycznie każda organizacja pożytku publicznego ma nadany taki numer- polecana organizacja pożytku publicznego.
Co na tym tracisz?
Odpowiedź jest bajecznie prosta – nic! Jeżeli nie wpiszesz w rozliczeniu, na rzecz której fundacji chciałbyś przekazać pieniądze, i tak zostaną one zabrane – z tą jedynie różnicą, że wówczas będą przekazane bezpośrednio do budżetu kraju jak pozostały podatek. Nie ma więc najmniejszych przeciwwskazań – oczywiście od 1 podatku właściwie żadna fundacja nie wzbogaci się za bardzo, jednakże gesty wielu ludzi dobrej woli mogą zadziałać naprawdę mnóstwo- 1 podatku.

obrazeczek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Co na tym zyskujesz?

W tym przypadku odpowiedź także jest bajecznie prosta – wielką satysfakcję, że mogłeś komuś pomóc. To zaledwie procent 1 podatku Twojego, jednakże nawet w takich przypadkach warto go przekazać – dla Ciebie z pewnością będzie to ogromna radość, nie mówiąc już o podopiecznych danej fundacji.

Ciekawi Cię tylko rzetelna informacja z serwisu (http://www.radca-pr.pl/oferta/prawo-nieruchomosci/)? Jeżeli tak, to namawiamy do przejrzenia naszej strony, gdzie zawsze dostaniesz autentyczne newsy.

Właściwie jedyny kłopot może być z wybraniem organizacji, na którą chcesz przekazać pieniądze – można bowiem wybrać zaledwie jedną. To niewątpliwie nigdy nie będzie łatwy wybór praktycznie dla nikogo.