Odzyskiwanie podatku za pracę za granicą

Wbrew pozorom zagraniczne instytucje podatkowe myślą podobnie jak polska skarbówka i zdarza się, że pobierają za dużo dużo podatku w okresie pracy za granicą. Co może zrobić w tym przypadki. Po prostu wystąpić o wypłatę podatku.
Zwrot podatku z UK

Kiedy najczęściej możliwy jest zwrot podatku z Anglii – polecamy zajrzeć tutaj? Na przykład może być sytuacja, gdy Polak przyjeżdża do Anglii oraz pracuje kilka miesięcy. Pracodawca odciąga wtedy standardowo podatek zakładając, że pracownik będzie pracować bezterminowo. Jednak pracownik po kilku miesiącach wraca do Polski oraz równocześnie nie wykorzystuje pełnej kwoty wolnej od podatku. Zdarzyć może się też, że urząd albo pracodawca niewłaściwe nalicza podatki, co może zdarzyć się gdy ktoś zmienia pracę w ciągu roku bądź jest zatrudniony przez więcej niż jednego pracodawcę. Nierzadko sam urząd znajduje nieprawidłowości i je naprawia, jednakże nie jest to standardem, z tego powodu zawsze warto wszystko sprawdzać samemu oraz ewentualnie starać się o zwrot podatku. Na odzyskanie podatku z Anglii mamy 4 lata.
zwrot podatku z anglii

Autor: Wagner-GmbH
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, że jeśli osoba pracowała w Anglii i przebywa aktualnie w Polsce to nadal może odzyskać zwrot. W tym celu powinno się wypełnić odpowiedni formularz, wydrukować i przesłać go do Inland Revenue, bądź można przesłać zgłoszenie online. Jeżeli urząd podatkowy po pozytywnym rozpatrzeniu danej sprawy uzna, iż należy nam się zwrot podatku to prześle czek na adres w Polsce, bądź jeśli mamy otwarty rachunek w UK, to wyśle pieniądze na to konto.
Zwrot podatku z Irlandii
Również wszystkie osoby pracujące legalnie w Irlandii potrącone mają zaliczki na podatek dochodowy. O zwrot podatku z Irlandii sprawdź zwrot podatku z irlandii można starać się w dowolnej chwili za okres 3 lat.

Koniecznie zweryfikuj ofertę (https://visaandwork.com/karta-pobytu-dla-cudzoziemca/) dotyczącą zbioru analogicznych tekstów. Są one umieszczone na innym tego typu serwisie – zobacz je!

Dokumenty podatkowe można przesłać również przed zakończeniem roku podatkowego, jednak to oznacza zobowiązanie się do niepodejmowania jakiejkolwiek pracy na terenie na terenie tego kraju do 1 stycznia do 31 grudnia.

Jeśli nie umiemy, nie mamy czasu albo z innych powódek nie chcemy samodzielnie się starać się o odzyskanie nadpłaconego podatku, to warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów w tej dziedzinie. W sieci bez problemu wyszukamy odpowiednią firmę, która za niewygórowaną nam pomoże.

Korzystając z takiego rozwiązania możemy być spokojni o to, że wszystko przebiegnie zgodnie z aktualnie obowiązującymi procedurami oraz uda nam się w najszybszym możliwym terminie uzyskać zwrot nadpłaconego podatku. Warto zaznaczyć, że uczciwa firma to taka, która pobiera prowizję jedynie w sytuacji, kiedy „windykacja” była skuteczna.