W obecnych czasach dużą ilość rzeczy jesteśmy w stanie załatwić online – na szczęście urzędnicy powoli się do tego przekonują

W ostatnim czasie dostrzegamy coraz liczniejsze próby polskich urzędników, by dogonić świat i znaleźć się w grupie państw wysokorozwiniętych, które swym obywatelom umożliwiają załatwianie administracyjnych spraw online.

konsultant
maszyna drukarska

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
f
Jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenie, żeby móc ominąć wielkie kolejki do Urzędu Skarbowego przy oddawaniu sprawozdania podatkowego.odwiedź basware baswareNiejeden marudził, ale był zmuszony odstać swoje. Urzędnicy nie byli zbyt miło nastawieni do obywateli i uważali za normalne, że z każdą sprawą należy do nich przyjść i załatwiać ją w okienku. Na szczęście powoli się to zmienia. Ministerstwo Finansów jakiś czas lat temu stworzyło Portal Podatkowy, który ma ułatwić życie wszystkim petentom. Mamy możliwość tam znaleźć wiele potrzebnych dokumentów i wyszukać interesujące nas informacje. Możemy również mieć własne konto. To wielkie ułatwienie dla dyrektorów przedsiębiorstw, którzy teraz dużą ilość spraw mogą załatwiać przez internet. Nawet pisma administracyjne są wymieniane z urzędnikiem przy zastosowaniu tej strony. Z jego pomocą nie trzeba marnować cennego czasu i z każdym drobiazgiem chodzić do urzędu. Portal Podatkowy upraszcza nam nie tylko składanie PIT-ów, ale też daje szansę na przykład na ustanowienie pełnomocnictw na kogoś z naszych współpracowników.

Dzięki temu wiele administracyjnych spraw będzie w stanie za nas zrobić choćby sekretarka.
Należy założyć konto na Portalu Podatnika, ponieważ szalenie ułatwia to funkcjonowanie i oszczędza nasz czas.