Te wiadomości są naprawdę pomocne, zdobądź cenne wskazówki dla własnego biznesu

Przedsiębiorca musi posiadać bogatą wiedzę w kwestii prawa oraz podatków, ponieważ dzięki temu ma szansę owocnie współpracować z różnymi instytucjami i należycie wywiązać się ze swoich zobowiązań odnośnie nich. Warto poznać kluczowe pojęcia, jak także orientować się, jakie kroki podejmować w niektórych sytuacjach, bowiem przynosi to firmie mnóstwo korzyści.

dokumenty podatkowe

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Deklaracja vat – czy o niej pamiętasz?

Deklaracja vat jest istotnym dokumentem, do jej przedłożenia zobowiązany jest każdy podatnik, nieważne, czy bywa to właściciel firmy czy osoba fizyczna. Deklaracja vat służy deklarowaniu wysokości podatku, który mamy zapłacić lub przysługuje nam do zwrotu (). Kolejne dokumenty oznaczane bywają różnymi numerami, różnią się pomiędzy sobą też częstotliwością ich oddawania. Część deklaracji składa się raz na rok, lecz część przedsiębiorców rozlicza się miesięcznie albo kwartalnie. Niezależnie od rodzaju deklaracji zawsze trzeba pamiętać o czasowym jej złożeniu.

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów – co to takiego?

Za wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów – tytułowanym czasami skrótem wnt kryje się model rozliczenia, który ma miejsce w czasie transakcji zakupu między nabywcami polskimi a sprzedawcami pochodzącymi z Unii Europejskiej. Wspomniana sytuacja ma miejsce, kiedy zakupione towary służą nabywcy w jego działalności zarobkowej. Rozliczenie WNT jest ściśle związane z momentem sporządzenia faktury przez unijnego kontrahenta, a vat należny od WNT musi być wykazany w deklaracji miesięcznej czy kwartalnej za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy.

dokumenty do zus

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Musisz zmienić nazwisko? Powinieneś powiadomić ZUS!

Sytuacje życiowe owocują czasem zmianami w danych identyfikacyjnych osoby ubezpieczonej, jak chociażby nazwisko bądź adres zamieszkania, czy stan cywilny. W wypadku zmian w wspomnianych danych należy powiadomić o tym ZUS. Jeżeli interesuje nas zmiana nazwiska zus zapewnia nam określony formularz ZUS ZIUA, w którym możemy dokonać korekty nieprawidłowych lub zmieniających się danych.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (https://merservice.pl/aktualnosci/czym-jest-inwentaryzacja/) również zawiera równie istotne informacje – nie wahaj się, tylko sprawdź go.

Wspomniany formularz zostaje przekazany do ZUS-u za pośrednictwem płatnika składek, czyli zazwyczaj zatrudniającego. W witrynie internetowej ZUS-u odnaleźć można szczegółowe informacje i wskazówki, jak krok po kroku uzupełnić rzeczony formularz.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,