Z jakiego powodu powinno się odwiedzić zimową stolicę Polski?

Obszar Małopolski jest jednym z liczniej zwiedzanych przez turystów województw naszego kraju. Zdecydowana większość z nich jako miejsce noclegowe wybiera zlokalizowane nieopodal Tatr Zakopane.

zakopane giewont

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu turystów Zakopane będzie miejscem, skąd decydują się wyruszyć na liczne piesze szlaki po Tatrach z polskiej i słowackiej strony. Każdego roku do tego miejsca zjeżdża miliony turystów, jednak Zakopane dysponuje doskonałą bazą z noclegami. Nie będzie w tym wypadku problemów z odszukaniem noclegu. Udostępnione turystom będą między innymi apartamenty w Zakopanem – zobacz nasz apartamenty na wynajem. Noclegów można szukać korzystając z internetowej wyszukiwarki noclegowe. Wystarczy jedynie uwzględnić w wyszukiwarce pole apartamenty w Zakopanem, aby móc przebierać w liczbie ofert .

Jeżeli poszukujesz ciekawych informacji na omawiany temat, odwiedź noclegi pyrzowice lotnisko nas, a zapewne przeczytasz ciekawe fakty.

Nikt, kto decyduje się zatrzymać się w Zakopanym nie będzie się tu nudzić. Wielu osób podróżujących rozpoczyna swój urlop w Zakopanym od spaceru po jego najsłynniejszej ulicy, po Krupówkach. Jednak nim wybierzemy się na przechadzkę po tatrzańskich szlakach powinniśmy zobaczyć także najstarszą ulicę w mieście, ulicę Kościeliską. To tutaj znajdzie się najpopularniejsza i równocześnie najstarsza nekropolia miasta, cmentarz na Pęksowym Brzysku.

apartamenty zakopane

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl
Nie wszyscy z przyjeżdżających do Zakopanego turyści biorą pod uwagę na przechadzki po najwyższych partiach Tatr. Mimo to niedaleko miasta czeka na nich mnóstwo wspaniałych, a także na pewno nie wymagających ścieżek. Są to między innymi ścieżki uwydatniające i prowadzące przez najpiękniejsze tatrzańskie doliny: przez Dolinę Kościeliską oraz Dolinę Chochołowską. Obowiązkowym punktem wypraw chyba wszystkich turystów jest również Morskie Oko. Do Morskiego Oka najłatwiej dojedziemy często przyjeżdżającymi busami. Przystają wcześniej wspomniane busy na parkingu w Palenicy Białczańskiej. Stamtąd czeka nas już piesza wędrówka. Droga do Morskiego Oka jest bowiem zamknięta dla pojazdów mechanicznych. W kwestii popularności pośród osób podróżujących Morskiemu Oku nie odda miejsca również Kasprowy Wierch. Łatwo dostępny dzięki kursującej na szczyt góry kolejce linowej będzie miejscem zawsze wypełnionym turystami. Aby dostać się na szczyt należy czasem spędzić kilka godzin w kolejce.