Podlaskie – największe atrakcje Zastanów się, gdzie wybrać się na urlop

Wschodnia Ściana Polski to podlaskie jeziora, szlak tatarski, piękno przyrody, bogactwo atrakcji jak też relaks w Bieszczadach. Wyśnione wczasy!

Podlaskie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem naszego kraju. Graniczy w związku z tym z dwoma krajami: Białorusią na wschodzie a także z Litwą na północy. Województwo podlaskie zostało podzielone na siedemnaście powiatów oraz sto osiemnaście gmin.

Nie ma co zwlekać – jeżeli ten post Cię zafrasował, kliknij dodatkowo tutaj i przeczytaj również podobne omówienie.

Stolicą jest Białystok, liczący 300 tysięcy rezydentów. Pozostałe większe miasta regionu to Suwałki oraz Łomża. Większość obszaru województwa leży na terenie Niziny Północnopodlaskiej, zaś część północna stanowi fragment Pojezierza Litewskiego. Południową granicę podlaskiego stanowi Bug.

noclegi

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Podlasie są to jedne z najładniejszych zakątków Polski, a przy tym miejsce, jakie zachowało wiele z tradycyjnego, odchodzącego w innych rejonach naszej ojczyzny w przeszłość, sielskiego krajobrazu (czytaj więcej).
Do dzisiaj ocaliły się w województwie podlaskim naturalne krajobrazy, knieje i lasy, jeziora. O szczególnych walorach przyrodniczych regionu w skali Polski i Europy zaświadczają zespoły oraz elementy środowiska naturalnego objętego osłoną – na niewielkim obszarze znajdują się w tej okolicy 4 parki narodowe, z których Biebrzański jest najogromniejszym w Naszej ojczyźnie, zaś Białowieski to najlepiej zachowany w Europie las o pierwotnym charakterze. W 1977 r. UNESCO oceniło Białowieski Park Narodowy za Rezerwat Biosfery M&B, tudzież w 1979 r. wpisało na listę Dziedzictwa Światowego (jako wyłączny obiekt przyrodniczy z Polski).

Uwarunkowania historyczne a także geograficzne spowodowały, iż podlaskie jest miejscem koegzystowania przeróżnych narodów jak też kultur. Powstał tu specyficzny pejzaż kulturowy, cechujący się pluralizmem wyznaniowym oraz bogactwem obrzędów . Od wieków żyją tu blisko siebie Białorusini, Polacy, Tatarzy, Rosjanie, Żydzi. Dobrze jest poznać zatem najogromniejsze atrakcje tejże części naszego kraju.

Ferie w drewnianym domu, ekskluzywnym hotelu, ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym czy campingu – dobór będzie słuszny, jeżeli poczujesz zasłużony wypoczynek i spokój. Oferty na każdą kieszeń, realizujące największe wymagania a także warte uwagi znajdziesz wpisując w przeglądarkę wyrażenie: noclegi podlaskie. Zapoznaj się z bazą najlepszych punktów noclegowych na Podlasiu.