Atrakcyjne wybrzeża za granicami

Na wakacyjne wojaże za granicami kraju, Polacy ochoczo wyruszają do Chorwacji. Dubrownik i jego sąsiedztwa to doskonały wybór. Cudowne pejzaże, zapewniana aura, tysiące wysp, rezerwaty przyrody, stare zabytki, także nadzwyczajne potrawy. Chorwacja to kilometry wybrzeży, tysiące wysp i lazurowa woda. To sprawia, że kraj ów od lat jest oblegany przez Polaków.

Trogir w Chorwacji

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Gościnność mieszkańców, z którymi częstokroć swobodniej dogadać się po polsku aniżeli po angielsku, pociąga poniektórych wędrowców co roku w te same miejsca.

Czy ciekawią Cię tego typu tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/nobu-warsaw-restaurant/) takiego rodzaju postów opracowano na naszej nowej stronie. Namawiamy!

Choć okolica nadmorska jest z pewnością największym walorem tego czarującego kraju, to powinno się także wybrać się do jego kontynentalnej części, gdzie znajduje się Park Narodowy Jezior Plitwickich.

Usytuowany w środkowej Chorwacji, w sąsiedztwie granicy z Bośnią i Hercegowiną, zachwyca każdego. Jeziora Plitwickie znajdują się na obszarze masywu będącego fragmentem Gór Dynarskich, który ciągnie się przez cały Półwysep Bałkański. Ogromny park z soczysto zielonymi drzewami chowa na własnym terenie aż 16 szmaragdowych jezior scalonych mniejszymi i większymi kaskadami. Te wodospady czystej wody w sąsiedztwie wapniowych klifów wytwarzają bajeczny krajobraz.

Między tarasowo usytuowanymi jeziorami, złączonymi mnogimi strumykami, oraz kaskadami w kamieniach dolomitowych i wapniowych, odnajdują się szlaki krajoznawcze. Zwiedzanie ułatwia statek i kolejka turystyczna.

Chorwacja latem

Źródło: bilety-lotnicze.biz.pl

W zależności od tego jakim czasem się dysponuje, można przebrać pomiędzy kilkunastoma malowniczymi szlakami. Najkrótsza trasa absorbuje 2 h, a najdłuższa cztery razy tyle. się przyjechać tu wczesnym porankiem, gdy jeszcze nie ma tłumów, a odcień wody wraz z budzącym się dniem nabiera wyjątkowej barwy.

Dla wędrowców niezorganizowanych zawsze znajdzie się miejsce na nocleg, nawet w sezonie. Miejscowi oferują pokoje w hotelach, jak i noclegi prywatne. Na podróż do Chorwacji można się zdecydować liniami lotniczymi, albo osobistym wozem. Lot jest o wiele szybszy, lecz i droższy, z kolei tańszy przejazd prywatnym autem jest niezwykle nużący. Wybór jest zależny od poszczególnych wymogów.