Najważniejsze informacje o ofercie dla turystów Szklarskiej Poręby, baza noclegowa tej miejscowości.

Planując wyjazd w rejony Dolnego Śląska warto choć na chwilę zatrzymać się w okolicy Szklarskiej Poręby. Ta nieduża miejscowość turystyczna, położona w pobliżu Jeleniej Góry, na stałe ma około 7 tysięcy mieszkańców, ale w popularnych okresach przebywa w niej kilka razy więcej turystów.

Niektórzy uważają, że będzie to jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na Dolnym Śląsku, ze świetnymi warunkami klimatycznymi, które można porównać do tego, co oferują alpejskie kurorty. Wynika to ze specyficznej lokalizacji, częstych wiatrów i rzeźby terenu, a przez swoje specyficzne warunki rejon ten jest bardzo chętnie wybierany przez najróżniejszych sportowców. Często organizuje się tam obozy kondycyjne, w których biorą udział nawet nasi kadrowicze.

Wejdź na ten link, by poznać pokrewne materiały. Przykładowo zobacz serwis, który prezentuje zajmującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie rozczarujesz.

Lecz Szklarska Poręba cieszy się popularnością także wśród normalnych turystów, głównie ze względu na swoją ofertę i w zimie i w lecie. Często przyjeżdżają tam ludzie z okładek gazet, artyści i celebryci, zwłaszcza widoczne to będzie na stokach górskich w zimie – strona z ofertą.

jazda na nartach biegowych

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Szklarska Poręba to bardzo znany ośrodek sportów zimowych, przede wszystkim dzięki temu że warstwa śniegu występuje tam przez ponad sto dni w roku. Popularne jest typowe narciarstwo, ale sławę temu kurortowi zaczęły przynosić najlepsze w tym rejonie Europy trasy do biegania. Powstało ich około 150 kilometrów, więc zupełnie zrozumiałe jest, że zimą będzie tam przyjeżdżać mnóstwo ludzi preferujących ten rodzaj sportu. Również miesiące w lecie mogą sporo zaproponować odwiedzającym tę miejscowość turystom, okoliczne góry zachęcają do pieszych i rowerowych wędrówek.

Tak duża popularność tej miejscowości przyczyniła się do znacznego poszerzenia bazy noclegowej w ostatnich latach. Powstało sporo nowoczesnych hoteli i pensjonatów, znacznie polepszył się także standard pokoi i kwater prywatnych. W popularnych okresach, takich jak Nowy rok, wakacje i ferie zimowe obłożenie turystów może być tak duże, że czasami mogą być kłopoty ze znalezieniem wolnych miejsc, i odpowiedni Szklarska hotel trzeba sobie znacznie wcześniej zapewnić – .