Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować?

Do rozpoczęcia ferii zostało parę dni. To zdecydowanie za mało, by prawidłowo przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy uczynić, aby nie powrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym należy pamiętać, jak też jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wyjazdu na narty?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe wakacje tuż, tuż. Dużo osób wybierze się w góry, ażeby pojeździć na stoku. Część wybierze polskie stoki, inni pomkną za granicę.

Jeżeli musisz poznać niniejszą tematykę bardziej, kliknij ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci sugerujemy.

Jedni, oraz drudzy muszą jednakże pamiętać, iż zanim rozpoczną szusowanie po stoku, potrzeba się do tego dobrze przygotować.

Do początku ferii zostało ledwo 10 dni. To zdecydowanie za mało, ażeby dobrze się przygotować do zimowego wariactwa. – Jeżeli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok bądź co najmniej ostatnie miesiące, to ma spory problem. Przed nartami dobry będzie także basen. Pływanie wzmacnia bowiem mięśnie, nie obciążając ich tak mocno, jak dalsze ćwiczenia. Warto więc w ostatnich dniach przed wyjazdem począć systematycznie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze musimy pamiętać, wyruszając na narty?Kask. To baza. Może nam się zdawać, że jest zbyteczny, ale przy upadkach, o które nie trudno, ochrania naszą głowę, łagodzi przy upadkach. Przy znacznych szybkościach, które rozwija się na nartach, uderzenie głową o lodowy śnieg z pewnością nie należy do przyjemności.

Ubezpieczenie dla narciarzy. Wyjątkowo ważne, kiedy wyruszamy za granicę. Jeżeli coś nam się stanie na stoku, trzeba będzie płacić za akcję ratowniczą bądź przebywanie w szpitalu z własnej kieszeni. Koszty idą częstokroć w tysiące euro. A gdyby niezbędne było wezwanie śmigłowca, mało komu udałoby się wypłacić, tak ogromne są to koszty. Jeśli wyjazd aranżuje biuro turystyczne, najczęściej ubezpieczenie jest wliczone w koszt. Gdy jedziemy sami, musimy o to zadbać osobiście. Więcej na .

Serwisowanie sprzętu. Konieczne należy sprawdzić jak też należycie do wzrostu jak też wagi ustawić wiązadła. Korzystniej uczynić to przed wyjazdem, a nie już na stoku. Wtenczas kolejka jest zazwyczaj długa, ludzie się denerwują, a serwismen czyni to szybko, czasami niezbyt dokładnie. Już teraz napisz w przeglądarkę wyrażenie: buty snowboardowe , nitro snowboard ewentualnie wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka to podstawa przed zjazdem. Warto rozgrzać wszystkie partie mięśni. Możemy na przykład przez kilkanaście minut potruchtać, a później się porozciągać.