W jaki sposób można by wybrać dobrego adwokata?

Ocena realnych umiejętności adwokata nie jest łatwą kwestią. Jest to bardzo złożone. Wchodząc do kancelarii adwokackiej zauważamy pięknie zaaranżowane wnętrza oraz wytworną ważną osobę, która siedzi za wielkim biurkiem.

zajęcia dodatkowe w szkole

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba ta przemawia do nas w całkowicie obcym dla nas języku. Zaczyna o coś pytać, jednak czasem wydaje nam się, że nie używa języka polskiego. Po chwili więc zwyczajnie kiwamy głowami i namyślamy się, jaki mądry jest to człowiek. Przy ocenie umiejętności adwokata powinna dopomóc nam nasza umiejętność rozróżniania prawdziwych wartości drugiej osoby i nasza intuicja. Nie powinno być niezwykłe to, że zdecydowana część adwokatów znajdzie dla Ciebie nieco czasu dopiero wtedy, gdy powierzymy im prowadzenie swojej sprawy. W takiej sytuacji, gdy prawnik (prawnik prawo spadkowe) chce zarobić niemałą sumę. Nigdy nie można się obawiać stawiania pytań. Trzeba je wypowiedzieć nim wybierzemy dla siebie określonego adwokata.
To od niego jest zależne przecież to, czy wygrasz daną sprawę, czy też nie. Nie należy dać się zwodzić zarozumiałością ani pychą adwokata. Nie można także zezwolić się zdominować. W czasie wybierania adwokata można zadać sobie parę pytań. Jednym z nich jest to, czy naprawdę jest mi potrzebny jakikolwiek adwokat. Może w danym przypadku poradzę sobie na własną rękę. Z kolei sąd da mi rady. Warto też spytać, w której konkretnie dziedzinie prawa taki mecenas się specjalizuje. Od kiedy praktykuje, ponieważ doświadczenie mecenasa to niezwykle istotna sprawa.

Czy taki prawnik miał już kiedyś podobną sprawę do mojej także jest ważne. Odmiennym zagadnieniem jest to, czym zagraża mi przegranie sprawy. Jeśli ma ona element zagraniczny, to czy mecenas zna prawidłowo dany język obcy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,