Urodzenie potomka to przepiękny dzień i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Jakiś czas temu polskie kobiety wywalczyły sobie, żeby ich urlop macierzyński trwał okrągły rok.
Każda matka powie, że pierwszy rok berbecia jest niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to czas, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności.

Jeśli na ten temat masz pytania, to poznaj więcej detali na publikowane zagadnienie, wchodząc tutaj – informacje będą na pewno atrakcyjne.

I nie chodzi wyłącznie o karmienie oraz przebieranie, ale o tworzenie się pięknej więzi, która będzie mogła mieć wpływ na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama myśli już jedynie o swym maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne jest to, żeby mieć świadomość tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wypłat, ale nie powinna być również niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało kto w obecnych czasach zarabia najniższą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez problemu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj można również liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,