W jakim miejscu powstają technologie high-tech i kto je tworzy?

Do wzrostu gospodarczego różnorodnego rodzaju firm czy też organizacji naukowych mogą się bardzo przydawać specjalne organizacje, które są prowadzone przez specjalistów z różnorodnych dziedzin.

bawiące sie dzieci

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Miejsca tego typu mogłyby również, dzięki prowadzonym przez siebie działaniom, posiadać duży wpływ na zasobność wchodzących w ich skład członków.
W ten sposób każdy park technologiczno naukowy popiera konkurencyjność oraz wspiera nowoczesne rozwiązania. Z wymienionych korzyści mogą korzystać m.in. uniwersytety czy też instytucje B+R. W wyniku procesów związanych z prowadzeniem tzw. inkubatorów firm zauważalny jest stały wzrost liczby nowo powstałych podmiotów przemysłowych, które funkcjonują w oparciu o nowoczesne rozwiązania. W praktyce tego typu techno-park jest zespołem oddzielnych budynków razem z całą potrzebną infrastrukturą. Ma to na zamyśle zwiększenie przepływu m.in. technologii pomiędzy zrzeszonymi firmami, a jednostkami naukowymi.
Obszary, w których koncentrują się parki technologiczne czy też przemysłowe, zazwyczaj określane są jako technopolis albo technopolia. Ich powstawanie jest związane z tzw. trzecią rewolucją przemysłową. Najistotniejszą gałęzią przemysłu jest taka, która tyczy się high-tech. W jej zakres wchodzą tego typu dziedziny jak elektronika czy kosmonautyka lub przemysł chemiczny.

Na szybszy rozwój najnowszych technologii bardzo duży wpływ posiadają tego typu czynniki jak np. bliskość opisywanych parków naukowych, profesjonalne wykwalifikowana kadra czy też dobrze wyposażona infrastruktura techniczna. Równie ważne są również odpowiednio duże nakłady pieniężne.

Czy zaciekawiłyby Cię inne wiadomości na wybrany temat? Zachęcamy do przejrzenia następnego wpisu. Tam zaznajomisz się z przeróżnymi szczegółami.

br>
Ciekawy tekst? Jeśli tak, kliknij tu – w najnowszym tekście z pewnością znajdziesz coś absorbującego, zatem ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

Bez nich nic nie byłoby możliwe.