Spędź przyjemne wakacje w Grecji.

Słonce, plaża, morze to doskonale tło dla tegorocznych wakacji. Jeśli jednak nie zdecydowaliśmy jeszcze gdzie chcemy pojechać wystarczy przejść obok wystaw biur podróży, aby zakrzyczały nas reklamy przystępnych wyjazdów w ciepłe kraje. Tunezja, Chorwacja, to kierunki, w które Polacy jeżdżą najchętniej. Jednak pomału ulega to zmianie. Zaczynają dla nas istnieć nowe miejsca, które warto zwiedzić. Właśnie takim miejscem jest Grecja.

Obwołana kolebką zachodniej cywilizacji posiada sporo do zaproponowania turystom z całego świata. Biuro podróży Eccoholiday ma wśród swoich możliwości wycieczki właśnie w to gorące Ten piękny kraj to obietnica znakomitej zabawy i wytęsknionego relaksu.

wakacje, wczasy

Źródło: http://www.eccoholiday.com/

Największym wzięciem cieszą się wyprawy typu last minute. Są one przeważnie dostępne na każdą kieszeń, a w gruncie rzeczy w niczym nie odbiegają od wycieczek bukowanych wcześniej. Dodatkowo opcja typu last minute Grecja Eccoholiday (dowiedz się więcej) pozwoli cieszyć się pełną paletą wariantów dostępnych również w opcji all inclusive. Powodzeniem cieszą się w szczególności wyspy greckie. Stały jest kojarzony z miastem. Jest odwiedzany w celach turystycznych, ale żeby chcieć tam odpoczywać – to nie specjalnie. Korfu (https://www.eccoholiday.com/region/grecja/korfu/), Rodos, Kreta to wyspy, na których znajdziecie spokój tak wyczekiwane w trakcie wczasów.

greece, playa

Autor: Roberto Faccenda
Źródło: http://www.flickr.com

Rodos czasem nazywana Wyspą Róż jest bardzo popularną turystycznie wyspą grecką. Ten region w czasach nam znanych głównie z książki Parandowskiego był ulubioną wyspą jednego z greckich bogów. Oprócz malowniczych plaż zachwyca swoją średniowieczną starówką, która jest chyba najbardziej oszałamiającym zakątkiem w basenie Morza Śródziemnego. Rodos olśniewa również z powodu świetnych warunków do praktykowania windsurfingu.

Żeby zgłębić informacje na omawiany temat, to na początku poznaj pozostałe wiadomości na to zagadnienie – wszystko przeczytaj w serwisie (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php).

Korfu to wspaniałe miejsce dla pasjonatów natury . Jeśli zamiast leżeć na plaży wolimy bardziej wymagające formy rodzaje wypoczynku, na Korfu ich nie brakuje.

Rewelacyjnym połączeniem walorów obu wysp jest Kreta. Zarówno osoby ze słabością do wykopalisk będą zachwyceni jak i Ci, którzy przylecą polenić się nad morzem. Oprócz zabytków, które wyszukamy ,w co drugim przewodniku, warto zapuścić się w głąb tej wyspy, by poznać życie zwyczajnych Greków. Grecja przyciąga zwiedzających z całego świata. Jej swobodny nastrój udziela się wszystkim.